Salo Marathon Club

Kaikki tulokset / all results 2015

edit-06 XIII Salon Kevätjuoksu 4.4.2015 tulokset
Spring running results

Miehet puolimaraton/Men halfmarathon:
1) Petteri Urmas, Koski Tl, 1:23:56
2) Toni Illaru, Peräkylän Ponnistus, 1:29:22
3) Jouni Moukolainen, Perniö, 1:34:47
4) Eino Lipponen, Liedon Luja, 1:46:09
5) Petrus Maasalo, Ryhti/Hyvinkää, 1:46:30
6) Lasse Salminen, Pakilan Puuskuttajat, 1:48:01
7) Miko Nieminen, Veikkola, 1:48:18
8) Mikko Horila, Steelers/Hämeenlinna, 1:48:51
9) Juhani Kortelahti, Punkalaidun, 1:51:16
10) Jaska Levo, Helmenhenki/Sastamala, DNF

Miehet/Men 10,4km:
1) Janne Salo, Perniön Urheilijat, 0:42:25
2) Teemu Kvist, Salo, 0:47:10
3) Altti Järvenpää, MSM, 0:47:15
4) Juri Nikolin, Turku, 0:48:26
5) Bo Erik Lindgren, Bo´s Team/Turku, 0:49:43
6) Juha Tanska, Salo, 0:51:36
7) Hannu Vuorinen, Tammela, 1:03:22

Miehet/Men 6,2km:
1) Petri Kuusniemi, Turku, 0:23:45
2) Esko Valtonen, VSVU, 0:26:25
3) Antti Kokkonen, YIT Runners, 0:27:41
4) Kari Nieminen, Sorv-Elektro 0:28:03

Naiset puolimaraton/Women halfmarathon:
1) Tuija Lehtonen, Liedon Luja, 1:51:12
2) Anne Väliniemi, VSVU, 1:51:12
3) Ida Maasalo, Ryhti/Hyvinkää, 1:59:35
4) Pauliina Heikkinen, Helsinki, 2:03:39

Naiset/Women 10,4km:
1) Sari Koivu, Liedon Luja, 0:45:40
2) Pirjo Lumme, Bo´s Team/Turku, 0:49:43
3) Maria Laine, FMR, 0:59:04

Naiset/Women 6,2km:
1) Virpi Tenkanen, Mellilä, 0:32:57
2) Aina Kylen, Turku, 0:35:55
3) Marjo Nieminen, Veikkola, 0:36:41
4) Nina Limnell, Salo, 0:40:16

Kuntosarja/Fan Run/Walk Category
Miehet/Men/Naiset/Women 6,2km, ei ajanottoa/no time:
Anni Peimola, Salo
Iiro Ikonen, Halikko
Aimo Peltonen, Salon Vilpas
Soile Malmgren, Inkoon Voima

 

kevat2015 puolikas startti
Puolimaraton startti /Half marathon start

kevat2015 muutmatkat.jp
Muut matkat startti


edit-06 TULOKSET / RESULTS XIV TWIGA MINIMARATON 29.8.2015

Pojat 6-10v 1,2km

Pojat 9-10v 800m

Tytöt alle 5v 200m, ei ajanottoa
Linnea Leinonen Salo
Veera Vaajapuro Salo
Henriet Lähteenmäki Kisko
Kaneli Ojansivu Turku
Elena Kero Turku
Pojat alle 5v 200m, ei ajanottoa
Jonni Valjus Vilpas
Felix Virtaperko Salo
Robin Muge
Alvar Lempinen
Joonatan Holappa
Elmo Salmenoja
Onni Hyvölä
Joonas Lekberg Salo
Oskari Martin Vilpas
Oskari Ojansivu Turku
Onni Kerkelä Salo
Tytöt 5-6v 400m
1 00:01:44:579 Matilda Söderholm Siuntio IF
2 00:01:51:556 Iisa Kallio Salo
3 00:01:51:873 Aada Vainio
4 00:01:54:618 Myy Laaksonen Vilpas
5 00:01:57:662 Lova Sandberg ÅIFK friidrott
6 00:01:58:609 Kia Kuusela Turku
7 00:02:05:436 Frida Tallberg
8 00:02:07:995 Lilli Nordling
9 00:02:09:872 Ella Leinonen Kuusjoki
10 00:02:11:733 Kiira Koskinen Salo
11 00:02:14:621 Paola Kero Turku
12 00:02:22:810 Helmi Laine Paimio
13 00:03:01:459 Julia Veres Kaarina
14 00:03:30:000 Emilia Ilola Kuusjoki
Pojat 5-6v 400m
1 00:01:39:497 Rasmus Vuori Vilpas
2 00:01:40:151 Matias Lekberg Salo
3 00:01:42:312 Jasper Valjus Vilpas
4 00:01:47:297 Juho Leinonen Kuusjoki
5 00:01:50:150 Sakari Heiskanen Perniö
6 00:02:19:969 Perttu Kurki Salo
7 00:02:23:334 Wenni Virtanen
8 00:02:27:890 Frans Lempinen
Tytöt 7-8v 800m
1 00:04:12:936 Erica Tallberg
DNF My Nordling
Pojat 7-8v 800m
1 00:03:23:590 Melvin Sandberg ÅIFK
2 00:03:40:119 Eero Bouzanis Halikko
3 00:03:49:919 Väinö Laine Paimio
Tytöt 9-10v 1,2km
1 00:04:58:526 Nella Saukkio Salpa
2 00:05:18:900 Tia Kiviniitty
3 00:05:32:019 Ella Råstedt Esbo IF
4 00:05:57:782 Janika Markkanen
5 00:06:29:434 Helmi Heinonen Liedon Parma
Pojat 9-10v 1,2km
1 00:04:33:936 Lari Sainio
Vilpas
2 00:04:50:841 William Forstén
Espoo
3 00:05:49:659 Waltteri Alha
4 00:05:53:572 Aatos Kallio
Työt 11-12v 1,8km
1 00:08:25:409 Jasmiina Hyvölä
2 00:10:09:763 Aili Bouzani
Pojat 11-12v 1,8km
1 00:07:19:436 Aarni Eijs Salon Vilpas
2 00:08:56:120 Väinö Helenius Salo
3 00:10:35:281 Aapo Laine Paimio

 

minim2015 1
alle 5v. juoksemisen iloa!

minim2015 2
5-6v. tyttöjen startti

minim2015 6
5-6v. tyttöjen palkintojen jako

minim2015 4
5-6v. poikien startti

minim2015 7
5-6v. poikien palkintojen jako

minim2015 8
7v. poikien ja tyttöjen startti

minim2015 9
7v. poikien sarjan voittaja


edit-06 TULOKSET / RESULTS XV SALO MARATHON 6.9.2015

marathon2015 startti
Maraton startti/Marathon start.

 

Marathon, miehet kokonaistulokset (men general, all results):
1. 7 Kimmo Peurakumpu Tampere 3.15.32,1 3.15.32,1
2. 3 Aki Ikäheimo TiimiIkäh +13.10,3 3.28.42,4
3. 8 Tage Svenfelt Helsinki +13.49,8 3.29.21,9
4. 15 Timo Tollola SaarijHäj +18.09,7 3.33.41,8
5. 13 Veikko Sivosavi TeamRaju +21.47,6 3.37.19,7
6. 19 Reijo Peltomaa KanMara +21.47,9 3.37.20,0
7. 18 Tommi Nieminen Salo +27.28,1 3.43.00,2
8. 6 Ari Suominen Espoo +27.52,0 3.43.24,1
9. 2 Tom Perttala Velo Salo +29.53,3 3.45.25,4
10. 10 Kalervo Laakso Salo +39.06,6 3.54.38,7
11. 20 Matti Tanskanen KorsonKeng +40.41,2 3.56.13,3
12. 21 Mauno Saastamoinen Turku +41.29,9 3.57.02,0
13. 12 Reijo Sahla Littoinen +43.31,8 3.59.03,9
14. 4 Petri Halonen TampPyrint +44.37,8 4.00.09,9
15. 17 Olli Laine Tku/100mc +52.28,1 4.08.00,2
16. 9 Harri Laajajärvi LVI-Laajaj +1.10.38,4 4.26.10,5
17. 16 Jorma Kurittu Jk/MC100 +1.11.25,4 4.26.57,5
18. 14 Harri Toivonen Häjyt +1.11.26,8 4.26.58,9
19. 5 Matti Muranen Paimio +1.22.52,9 4.38.25,0
20. 1 Kalevi Saukkonen   +5.04.40,4 8.20.12,5
Marathon, miehet yleinen (men general):
1. 3 Aki Ikäheimo TiimiIkäh 3.28.42,4 3.28.42,4
2. 18 Tommi Nieminen Salo +14.17,8 3.43.00,2
3. 2 Tom Perttala Velo Salo +16.43,0 3.45.25,4
4. 4 Petri Halonen TampPyrint +31.27,5 4.00.09,9
Marathon, miehet 40 (men 40):
1. 7 Kimmo Peurakumpu Tampere 3.15.32,1 3.15.32,1
2. 8 Tage Svenfelt Helsinki +13.49,8 3.29.21,9
3. 15 Timo Tollola SaarijHäj +18.09,7 3.33.41,8
4. 10 Kalervo Laakso Salo +39.06,6 3.54.38,7
Marathon, miehet 50 (men 50):
1. 19 Reijo Peltomaa KanMara 3.37.20,0 3.37.20,0
2. 6 Ari Suominen Espoo +6.04,1 3.43.24,1
3. 21 Mauno Saastamoinen Turku +19.42,0 3.57.02,0
4. 12 Reijo Sahla Littoinen +21.43,9 3.59.03,9
5. 17 Olli Laine Tku/100mc +30.40,2 4.08.00,2
6. 9 Harri Laajajärvi LVI-Laajaj +48.50,5 4.26.10,5
Marathon, miehet 60 (men 60):
1. 13 Veikko Sivosavi TeamRaju 3.37.19,7 3.37.19,7
2. 20 Matti Tanskanen KorsonKeng +18.53,6 3.56.13,3
3. 16 Jorma Kurittu Jk/MC100 +49.37,8 4.26.57,5
4. 14 Harri Toivonen Häjyt +49.39,2 4.26.58,9
5. 5 Matti Muranen Paimio +1.01.05,3 4.38.25,0
6. 1 Kalevi Saukkonen   +4.42.52,8 8.20.12,5
Marathon, naiset kokonaistulokset (women general, all results):
1. 11 Johanna Örling Salo 3.57.05,8 3.57.05,8
Marathon, naiset yleinen (women general):
1. 11 Johanna Örling Salo 3.57.05,8 3.57.05,8

 

puolimarathon2015 startti
Puolimaraton startti/Halfmarathon start.

 

Puolimarathon, miehet kokonaistulokset (Halfmarathon men, all results):
1. 65 Jouni Moukolainen Perniö 1.34.22,0 1.34.22,0
2. 62 Veijo Isojunno Ledil Oy +26,8 1.34.48,8
3. 67 Esko Valtonen VSVU +1.33,1 1.35.55,1
4. 61 Tomi Kuntze Ledil Oy +1.52,1 1.36.14,1
5. 55 Martti Rouhiainen Perniö +6.56,8 1.41.18,8
6. 69 Antti Sorsa AntinMaali +8.12,4 1.42.34,4
7. 66 Matti Laine VSVU +11.52,5 1.46.14,5
8. 58 Teemu Heinonen Ledil Oy +15.11,7 1.49.33,7
9. 54 Kari Kantola KSV +18.05,1 1.52.27,1
10. 57 Markus Oksanen Muurla +18.46,8 1.53.08,8
11. 60 Mika Simonen VeloSalo +22.41,1 1.57.03,1
12. 64 Samuli Saransalmi Ledil Oy +25.36,6 1.59.58,6
13. 52 Tapio Ylönen Halikko +26.39,2 2.01.01,2
14. 68 Janne Jälkö Salo +27.29,4 2.01.51,4
15. 63 Henri Uutela Ledil Oy +29.48,5 2.04.10,5
16. 72 Timo Tanninen TampMaraKl +31.07,5 2.05.29,5
17. 53 Jukka Kumpulainen Kuulakingi +38.23,5 2.12.45,5
18. 59 Vesa Saari Helsinki +40.24,7 2.14.46,7
19. 56 Olli-Pekka Laakkio Ledil Oy +49.34,2 2.23.56,2
Puolimarathon, miehet yleinen (Halfmarathon, men, general):
1. 62 Veijo Isojunno Ledil Oy 1.34.48,8 1.34.48,8
2. 61 Tomi Kuntze Ledil Oy +1.25,3 1.36.14,1
3. 58 Teemu Heinonen Ledil Oy +14.44,9 1.49.33,7
4. 60 Mika Simonen VeloSalo +22.14,3 1.57.03,1
5. 64 Samuli Saransalmi Ledil Oy +25.09,8 1.59.58,6
6. 68 Janne Jälkö Salo +27.02,6 2.01.51,4
7. 63 Henri Uutela Ledil Oy +29.21,7 2.04.10,5
8. 56 Olli-Pekka Laakkio Ledil Oy +49.07,4 2.23.56,2
Puolimarathon, miehet 40 (Halfmarathon, men 40):
1. 65 Jouni Moukolainen Perniö 1.34.22,0 1.34.22,0
2. 69 Antti Sorsa AntinMaali +8.12,4 1.42.34,4
3. 54 Kari Kantola KSV +18.05,1 1.52.27,1
4. 57 Markus Oksanen Muurla +18.46,8 1.53.08,8
Puolimarathon, miehet 50 (Halfmarathon, men 50):
1. 55 Martti Rouhiainen Perniö 1.41.18,8 1.41.18,8
2. 52 Tapio Ylönen Halikko +19.42,4 2.01.01,2
3. 53 Jukka Kumpulainen Kuulakingi +31.26,7 2.12.45,5
Puolimarathon, miehet 60 (Halfmarathon, men 60):
1. 67 Esko Valtonen VSVU 1.35.55,1 1.35.55,1
2. 66 Matti Laine VSVU +10.19,4 1.46.14,5
3. 72 Timo Tanninen TampMaraKl +29.34,4 2.05.29,5
4. 59 Vesa Saari Helsinki +38.51,6 2.14.46,7
Puolimarathon, naiset kokonaistulokset (Halfmarathon women, all results):
1. 51 Anna Lehtinen Salo 2.07.29,5 2.07.29,5
2. 71 Nina Limnell Salo +15.31,9 2.23.01,4
3. 70 Hannamaija Siimesvaara Ledil Oy +32.08,9 2.39.38,4
Puolimarathon, naiset yleinen (Halfmarathon, women general):
1. 51 Anna Lehtinen Salo 2.07.29,5 2.07.29,5
Puolimarathon, naiset 40 (Halfmarathon, women 40):
1. 71 Nina Limnell Salo 2.23.01,4 2.23.01,4
Puolimarathon, naiset 50 (Halfmarathon, women 50):
1. 70 Hannamaija Siimesvaara Ledil Oy 2.39.38,4 2.39.38,4

 

¼ Marathon, naiset yleinen (¼ Marathon, women general):
1. 101 Eibhlin Ni Ghriofa Tampere 51.56,5 51.56,5
2. 102 Anu Peltonen Tampere +9.12,7 1.01.09,2
1/8 Miehet yleinen (1/8 Men general):
1. 158 Mikko Yli-Jaukkari MetsämaanU 22.59,5 22.59,5
2. 157 Arien Eijs Salo +6.00,0 28.59,5
3. 153 Joni Laihonen Turku +6.10,8 29.10,3
1/8 Pojat alle 18 (1/8 Boys under 18):
1. 156 Aarni Eijs SalonVilpa 22.53,4 22.53,4
1/8 Naiset yleinen (1/8 women general):
1. 159 Tatjana Eskolin MHY Salome 21.39,3 21.39,3
2. 154 Tarja Siivonen Turku +5.31,2 27.10,5
3. 151 Rea Saarioja Salo +6.33,3 28.12,6
4. 155 Päivi Mansoniemi Kaarina +7.40,6 29.19,9

 

kimmo peurakumpu
miehet kokonaiskilpailun M40 -sarjan Salo Marathon 2015 voittaja KIMMO PEURAKUMPU 3.15.32,1
aki ikaheimo
miehet yleinen Salo Marathon 2015 voittaja AKI IKÄHEIMO
marathon2015 palkintojenjako
miehet yleinen Marathon palkintojen jako: 1. Aki Ikäheimo 2. Tommi Nieminen 3. Tom Perttala
johanna orling
naisten marathon voittaja JOHANNA ÖRLING

peltomaa sivosavi
miesten marathon M50 -sarjan voittaja #19 REIJO PELTOMAA ja M60 -sarjan voittaja #13 VEIKKO SIVOSAVI

tommi nieminen
miesten marathon yleisen sarjan toinen TOMMI NIEMINEN

tage svenfelt
miesten M4 0-sarjan marathon toinen TAGE SVENFELT

tom perttala
miehet yleinen kolmas maalissa kannustusten saattelemana TOM PERTTALA

jouni moukolainen
M40 -sarjan puolikkaan ja kokonaiskilpailun voittaja JOUNI MOUKOLAINEN

veijo isojunno
miesten yleisen sarjan voittaja ja kokonaiskilpailun kakkonen VEIJO ISOJUNNO

anna lehtinen
naisten puolikkaan voittaja ANNA LEHTINEN

mikko ylijaukkari
miesten 1/8 maratonin voittanut MIKKO YLI-JAUKKARI

tatjana eskolin
naisten 1/8 marathonin voittaja TATJANA ESKOLIN

martti rouhiainen
M50 -sarjan puolikkaan voittaja MARTTI ROUHIAINEN
esko valtonen
puolikkaan M60 -sarjan voittaja ja kokonaiskilpailun kolmas ESKO VALTONEN

nina limnell
N40 -sarjan puolikkaan voittaja NINA LIMNELL

eibhlin ni ghriofa
naisten 1/4 marathonin voittaja EIBHLIN NI GHRIOFA

aarni eijs
alle 18v. poikien 1/8 marathon voittaja AARNI EIJS

Tulokset mm. tekstimuodossa myös osoitteessa: http://www.kolmpuu.net/tulokset/2015salo


edit-06 TULOKSET/RESULTS XIV SALON PIKKUJOULUJUOKSU 28.11.2015

    JUOKSU/RUNNING: MIEHET/MEN 10,5 km  
sijoitus nro nimi seura/paikkakunta aika
1 384 Petri Kuusniemi Turku 00:40:26
2 365 Tommi Leinonen Vaajakosken Kuohu 00:40:34
3 374 Riku Ekman Salo 00:45:45
4 377 Olli Hämäläinen PePe 00:46:03
5 371 Kim Jokinen Salon Vilpas 00:46:15
6 375 Alpo Gustafsson VSVU 00:46:30
7 363 Jouni Moukolainen Perniö 00:46:41
8 388 Ilkka Järvinen   00:47:13
9 367 Esko Valtonen VSVU 00:48:23
10 373 Lauri Ollitervo Old Horse 00:48:32
11 381 Veikko Sivosavi Turun Veikot 00:48:35
12 372 Altti Järvenpää Kiskon Kiskojat 00:48:40
13 364 Markku Lindsten Salo 00:48:41
14 385 Ville Eskelinen VeloSalo 00:48:46
15 380 Timo Kujanpää Turku 00:52:22
16 376 Jouni Saloniitty Team Raju 00:53:06
17 369 Jouni Aalto Team Raju 00:53:06
18 370 Ulf Heimberg Skogby Ik 00:56:41
19 379 Jorma Tiiri Loimaa 00:57:35
20 366 Tapani Törnqvist Kerava 01:04:08
21 378 Tommi Nieminen Salo 01:08:06
22 368 Janne Laakkonen TuUL 01:08:36
23 383 Hannu Vuorinen Tammela 01:10:47
24 382 Reima Mäkinen   01:12:27
JUOKSU/RUNNING: NAISET/WOMEN 10,5 km  
sijoitus nro nimi seura/paikkakunta aika
1 429 Eila Pakkanen Vike/L-V SVK 00:46:26
2 458 Saara Timonen TuUL 00:48:38
3 462 Jonna Elovaara VSVU 00:48:39
4 474 Maria Laine FMR 00:56:58
5 769 Tammy Aalto Halikko 01:03:00
6 436 Tarja Montus Salo 01:03:37
7 765 Anneli Vuorinen Lohja 01:03:41
8 478 Elina Nieminen Salo 01:08:06
9 792 Sari Rosholm Salo 01:09:38

 

tähä

sijoitus nro nimi seura/paikkakunta aika
    JUOKSU/RUNNING: POJAT/BOYS alle 18v./U18 10,5 km 
sijoitus nro nimi seura/paikkakunta aika
1 138 Juho-Kusti Sivosavi Turun Veikot 0:43:18
2 144 Roni Timonen TuUL 0:52:30
3 148 Jesse Laakkonen TuUL 1:03:00
4 140 Jere Laakkonen TuUL 1:08:34
         
  JUOKSU/RUNNING: TYTÖT/GIRLS alle 18v./U18 10,5 km  
sijoitus nro nimi seura/paikkakunta aika
1 149 Katri Veikkola Somerniemen Veikot 1:00:47
         
KUNTOSARJA/FAN RUN/WALK GATECORY: 6,2 km  
sijoitus nro nimi seura/paikkakunta aika
1 298 Harri Elovaara VSVU 00:26:52
2 294 Ari Siuvatti VSVU 00:27:50
3 299 Teija Toivonen VSVU 00:27:59
4 296 Kauko Harteva Turku 00:38:09
5 259 Teuvo Hietamäki Raisio 00:40:20
6 266 Raili Ojanen Tuusula 00:40:53
7 295 Tarmo Ojanen Tuusula 00:40:54
8 268 Pauli Arbelius Turenki 00:41:16
9 271 Liisa Arbelius Turenki 00:41:16
10 297 Riina Tuokko Hypoxi/Turku 00:43:28
11 241 Tarja-Liisa Heikkilä Helsinki 00:49:45
12 257 Usko Lind Nurmijärvi 00:58:29
13 291 Soile Malmgren Inkoon Voima Ei aikaa

edit-06 TULOKSET/RESULTS XIV SALON UUDENVUODEN JUOKSU 31.12.2015

Salon Uudenvuoden juoksu 2015

Miehet/Men 10,4 km

1. 106 Elo Markku AngA 34:22 +0
2. 136 Thomas Darby Turun Urheilijat 34:33 +11
3. 138 Salmenoja Samuli Liedon Luja 37:09 +2:47
4. 137 Kuusniemi Petri Petri Turku 37:13 +2:51
5. 126 Kaartinen Markku AngA 37:16 +2:54
6. 105 Kleemola Lauri Kirkkonummi 38:07 +3:45
7. 123 Kuutti Veli-Pekka Salo 39:05 +4:43
8. 101 Paukkunen Petri Result Fellows 41:29 +7:07
9. 113 Frantsi Pekka FMR 43:47 +9:25
10. 118 Lietzen Jaakko Kisko 43:58 +9:36
11. 107 Lindgren Bo Bo's Team/Luxemburg 44:08 +9:46
12. 103 Lindsten Markku Salo 45:52 +11:30
13. 117 Kokko Tero Salo 50:16 +15:54
14. 114 Karro Markku Varsinaissuomen veteraaniurhei 50:25 +16:03
15. 104 Heimberg Ulf Skogby IK 52:15 +17:53
16. 112 Hallanaro Marko Länsiuudenmaan urheilijat 53:16 +18:54
17. 110 Renwall Daniel Raasepori 55:02 +20:40
18. 129 Eijs Arien Salo 59:47 +25:25
19. 127 Vuorinen Hannu Tammela 1:02:56 +28:34
20. 120 Enn Raul Viro 1:04:41 +30:19
  119 Laaksonen Arttu Salon Vilpas Kesk.  

Pojat alle 18v./Boys U18 10km

1. 125 Siltanen Simo Paimion urheilijat 38:58 +0
2. 131 Emet Jonathan Turku 45:27 +6:29
3. 124 Reiman Antti AngA 52:11 +13:13

Naiset/Women 10,4 km

1. 108 Kivelä Sanni AngA 41:09 +0
2. 133 Pakkanen Eila Vike/L-V SVK 43:57 +2:48
3. 134 Aakula Riikka Vieremän koitto 45:00 +3:51
4. 115 Koivu Sari Liedon Luja 45:17 +4:08
5. 111 Hanski Katariina Salo 47:50 +6:41
6. 135 Thomas Emilia Salo 48:53 +7:44
7. 109 Lumme Pirjo Bo's Team/Luxemburg 50:47 +9:38
8. 132 Laine Maria FMR 51:38 +10:29
9. 116 Heikurinen Tanja Salo 56:52 +15:43
10. 128 Leoska Annika Salo 1:01:15 +20:06
11. 122 Piispanen Seija Salo 1:15:50 +34:41
11. 121 Lehtonen Tuija Liedon Luja 1:15:50 +34:41

Tytöt alle 18v./Girls U18 10,4 km

1. 130 Emet Mathilda Paimio 1:28:01