Salo Marathon Club

Kaikki tulokset / all results 2014

edit-06 XII Salon Kevätjuoksu 26.4.2014 tulokset
Spring running results

 

Miehet puolimaraton/Men halfmarathon:
1) Petteri Urmas, Koski TI, 1,22,1
2) Toni Illaru PePo 1,27,45

Naiset puolimaraton/Women halfmarathon:
1) Petra Varttinen, Rauhankadun Raahautujat, 2,06,47
2) Seija Piispanen , VSVU, 2,13,10
3) Katriina Virta, Turun Ooperataide ry, 2,25,44

Miehet/Men 10km:
1) Jouni Moukolainen, Perniö, 44,02
2) Kari Kantola, KSV Kilpisjärvi, 51,04
3) Kauko Harteva, Team Raju, 53,01
4) Juhani Huttunen, Kirkkonummi, 53,19
5) Teuvo Hietamäki, Raisio, 1,05,49

Tytöt alle 18/Girls U18 10 km:
1) Meri Huttunen, VeVe, 54,08

Miehet/Men 5km:
1) Marko Vendelin, IF Raseborg, 17,41
2) Antti Kokkonen, YIT Runners, 21,56
3) Jouni Saloniitty, Raisio, 24,08
4) Pauli Arbelius, Turenki, 31,03

Naiset/Women 5km:
1) Jenni Ketto, Helsinki, 22,18
2) Maria Laine, FMR, 28,26
3) Liisa Arbelius ,Turenki, 29,35

Pojat alle 18/Boys U18 5km:
1) Miika Korkiakoski, TuUL, 23,58

Tytöt alle 18/Girls U18 5km:
1) Mathilda Emet, Paimio, 36,12

Miehet 5km kävely/Men 5km walking:
1) Jouni Tittonen, Salo, 33,53
2) Timo Peltomaa, Karjaan Ura, 34,02
3) Usko Lind, Nurmijärvi, 52,30

Naiset 5km kävely/Women 5km walking:
1) Soile Malmgren, Inkoon Voima, 52,30

marko vendelin
Miesten 5km voittaja Marko Vendelin

jenni ketto
Naisten 5km voittaja Jenni Ketto

miika korkiakoski
Poikien 5km voittaja Miika Korkiakoski

meri huttunen
Tytöt 10km voittaja Meri Huttunen

mathilda emet
tytöt 5km voittaja Mathilda Emet

maria laine
Naiset 5km toinen Maria Laine

liisa arbelius
Naiset 5km kolmas Liisa Arbelius

 petteri urmasMiesten puolimaraton voittaja Petteri Urmas

petra varttinen
Naisten puolimaratonin voittaja Petra Varttinen

jouni moukolainen
Miesten 10km voittaja Jouni Moukolainen

jouni tittonen
Miesten kävely voittaja Jouni Tittonen

toni illaru
miesten puolimaratonin toinen Toni Illaru

kari kantola
Miesten 10km toinen  Kari Kantola

antti kokkonen
Miehet 5km toinen Antti Kokkonen

jouni saloniitty
Miesten 5km kolmas Jouni Saloniitty

timo peltomaa
Miesten kävelyn toinen Timo Peltomaa

 

puolimaraton startti

Puolimaraton startti / halfmarathon start

muut matkat startti

5km / 10km startti / start

lind-malmgren

Kävelyt Usko Lind ja Soile Malmgren


edit-06 TULOKSET / RESULTS XIII TWIGA MINIMARATON 30.8.2014

Sijoitus Nro Nimi Paikkakunta/Seura Aika Sarja
ei sijoituksia 438 Joonas Lekberg Salo ei ajanottoa P3-4 200m
  485 Topi Saturi Salo P3-4 200m
  488 Rasmus Ringborg Salo P3-4 200m
  483 Akusti Mielonen Salo P3-4 200m
  489 Anselmi Anttonen Halikko P3-4 200m
  439 Oskari Ojansivu Turku P3-4 200m
  43 Anna-Ester Kuisma Paimio P3-4 200m
  491 Joonatan Holappa Salo P3-4 200m
     
Sijoitus Nro Nimi Paikkakunta/Seura Aika Sarja
1 440 Niilo Holmqvist Salo 01:38,9 P5-6 400m
2 493 Matias Lekberg Salo 01:46,6 P5-6 400m
3 766 Paavo Virkki Someron Esa 01:50,5 P5-6 400m
4 492 Stefan Friberg Halikko 01:59,6 P5-6 400m
5 495 Marko Kulmala Salo 02:00,5 P5-6 400m
6 487 Alvin Lundström Salo 02:03,3 P5-6 400m
7 482 Riku Kallio Salo 02:49,5 P5-6 400m
8 484 Veikka Leinonen Salo 03:10,4 P5-6 400m
     
Sijoitus Nro Nimi Paikkakunta/Seura Aika Sarja
1 445 Veeti Savikko Halikko 03:28,9 P7 800m
2 443 Eero Bouzanis Halikko 03:44,4 P7 800m
3 490 Melvin Sandberg ÅIFK friidrott 03:51,5 P7 800m
4 496 Timo Kulmala Salo 04:00,5 P7 800m
5 486 Anton Lundström Salo 04:16,6 P7 800m
     
Sijoitus Nro Nimi Paikkakunta/Seura Aika Sarja
1 446 Oskari Pitkänen Halikon Hakoniskat 05:17,6 P8-9 1,2 km
2 497 Andreas Söderholm SIF 05:33,1 P8-9 1,2 km
3 478 Aatos Kallio Kiskon Kiskojat 06:15,0 P8-9 1,2 km
     
Sijoitus Nro Nimi Paikkakunta/Seura Aika Sarja
1 444 Aarni Eijs Salon Vilpas 07:37,8 P10-12 1,8 km
2 442 Väinö Helenius Salo 08:21,9 P10-12 1,8 km
3 765 Kaapo Kallio Kiskon Kiskojat 09:00,7 P10-12 1,8 km
4 479 Aapo Laine Paimio 09:39,7 P10-12 1,8 km
5 498 Jaakko Virkki Someron Esa 09:41,8 P10-12 1,8 km
6 441 Luca Salmiranta Salo 11:52,4 P10-12 1,8 km
     
Sijoitus Nro Nimi Paikkakunta/Seura Aika Sarja
1 448 Juho-Kusti Sivosavi Turun Weikot 15:07,0 P13-14 3,8 km
     
Sijoitus Nro Nimi Paikkakunta/Seura Aika Sarja
 ei sijoituksia 52 Lova Sandberg ÅIFK friidrott  ei ajanottoa
T3-4 200m
  44 Halla-Maria Tuominen Salo T3-4 200m
  51 Kia Kuusela Turku T3-4 200m
  37 Ellen Taponen Salo T3-4 200m
  42 Iisa Kallio Salo T3-4 200m
  41 Helmi Laine Paimio T3-4 200m
     
Sijoitus Nro Nimi Paikkakunta/Seura Aika Sarja
1 48 Maija Elovaara Kirjakkalan Alku 01:45,6 T5-6 400m
2 46 Venla Ruohola Liedon Parma 02:02,1 T5-6 400m
3 47 Helmiina Anttonen Halikko 02:03,0 T5-6 400m
4 34 Matilda Söderholm SIF 02:03,1 T5-6 400m
5 55 Lumiella Salmiranta Salo 02:09,9 T5-6 400m
     
Sijoitus Nro Nimi Paikkakunta/Seura Aika Sarja
1 63 Selma Helenius Salo 03:32,3 T7 800m
2 70 Edla Hämäläinen Perniö 04:06,4 T7 800m
     
Sijoitus Nro Nimi Paikkakunta/Seura Aika Sarja
1 73 Camilla Silen Salon Vilpas 04:53,0 T8-9 1,2 km
2 53 Fanny Kero IF Raseborg 04:57,3 T8-9 1,2 km
3 60 Saana Paananen Tampereen Pyrintö 05:09,0 T8-9 1,2 km
4 68 Nella Saukkio Salo 05:16,2 T8-9 1,2 km
5 62 Emilia Salonen Kangasalan Urheilijat 05:20,1 T8-9 1,2 km
6 56 Saara Virkki Someron Esa 05:25,0 T8-9 1,2 km
7 69 Ella Råstedt Esbo IF 05:43,3 T8-9 1,2 km
     
Sijoitus Nro Nimi Paikkakunta/Seura Aika Sarja
1 71 Vera Stenvall Raision Kuula 07:56,8 T10-12 1,8 km
2 61 Riikka Virkki Someron Esa 08:14,2 T10-12 1,8 km
     
Sijoitus Nro Nimi Paikkakunta/Seura Aika Sarja
1 72 Vilma Stenvall Raision Kuula 18:14,1 T13-14 3,8 km
     
Sijoitus Nro Nimi Paikkakunta/Seura Aika Sarja
1 40 Mathilda Emet Paimio 27:44,7 T15-17 4,2 km

3-4v. maaliintulo
3-4 vuotiaat radalla

alla olevat kuvat (paitsi alin mitalikuva) kuvannut Einar Kulmala (kuvia muokattu)

p 5-6v.
5-6v. poikien startti

palkintojenjako
5-6v. poikien palkintojen jako: 1. Niilo Holmqvist 2. Matias Lekberg 3. Paavo Virkki

P&T 7V.
7v. poikien ja tyttöjen startti

kirahvit
Etualalla palkintoina olleet kirahvipatsaat

Marko ja Timo Kulmala

Marko ja Timo Kulmala

twiga mitali
Tälläisen mitalin saivat kaikki osallistujat


edit-06 TULOKSET / RESULTS XIV SALO MARATHON 21.9.2014

Marathon startti
Maraton startti/Marathon start.

 

Marathon, miehet kokonaistulokset (men general, all results):
1. 17 Pekka Kokko NokiaMTeam 3.26.28,9 3.26.28,9
2. 11 Erkki Halkivaha Oripää +6.29,2 3.32.58,1
3. 5 Reijo Sahla Littoinen +12.29,1 3.38.58,0
4. 18 Jouko Laatikainen Kal Siipiv +13.44,8 3.40.13,7
5. 21 Seppo Rosnell Microsoft +17.06,4 3.43.35,3
6. 4 Tapani Ylihirsiä KarkkiMrtn +19.49,0 3.46.17,9
7. 19 Matti Tanskanen Korson Ken +20.20,8 3.46.49,7
8. 9 Markku Lindsten Salo +20.52,3 3.47.21,2
9. 2 Miikka Bäckström Häjyt +22.26,4 3.48.55,3
10. 12 Kari Nurmisto Lounea +28.34,3 3.55.03,2
11. 15 Kalle Jänkälä Helsinki +36.10,8 4.02.39,7
12. 3 Juuso Ala-Tuuhonen Peräk Ponn +36.24,7 4.02.53,6
13. 8 Jouni Killström Halikko +48.49,1 4.15.18,0
14. 14 Vesa Kinnunen Salo +55.26,7 4.21.55,6
15. 7 Juha Brandt Team RAJU +1.45.44,7 5.12.13,6
16. 20 Joni Haag Häjyt Hki +1.46.45,8 5.13.14,7
  16 Kalervo Laakso Raatala Kesk.  
  13 Ilkka Lainema Turku Kesk.  
Marathon, miehet yleinen (men general):
1. 17 Pekka Kokko NokiaMTeam 3.26.28,9 3.26.28,9
2. 2 Miikka Bäckström Häjyt +22.26,4 3.48.55,3
3. 3 Juuso Ala-Tuuhonen Peräk Ponn +36.24,7 4.02.53,6
  16 Kalervo Laakso Raatala Kesk.  
Marathon, miehet 40 (men 40):
1. 4 Tapani Ylihirsiä KarkkiMrtn 3.46.17,9 3.46.17,9
2. 14 Vesa Kinnunen Salo +35.37,7 4.21.55,6
3. 20 Joni Haag Häjyt Hki +1.26.56,8 5.13.14,7
Marathon, miehet 50 (men 50):
1. 5 Reijo Sahla Littoinen 3.38.58,0 3.38.58,0
2. 18 Jouko Laatikainen Kal Siipiv +1.15,7 3.40.13,7
3. 21 Seppo Rosnell Microsoft +4.37,3 3.43.35,3
4. 9 Markku Lindsten Salo +8.23,2 3.47.21,2
5. 15 Kalle Jänkälä Helsinki +23.41,7 4.02.39,7
6. 8 Jouni Killström Halikko +36.20,0 4.15.18,0
7. 7 Juha Brandt Team RAJU +1.33.15,6 5.12.13,6
Marathon, miehet 60 (men 60):
1. 11 Erkki Halkivaha Oripää 3.32.58,1 3.32.58,1
2. 19 Matti Tanskanen Korson Ken +13.51,6 3.46.49,7
3. 12 Kari Nurmisto Lounea +22.05,1 3.55.03,2
  13 Ilkka Lainema Turku Kesk.  
Marathon, naiset kokonaistulokset (women general, all results):
1. 51 Johanna Rantanen Salo 3.53.28,8 3.53.28,8
2. 53 Ritva Vallivaara-Pasto Häjyt/L +24.47,9 4.18.16,7
3. 52 Charlotta Wallenius Raseborg +39.31,5 4.33.00,3
Marathon, naiset yleinen (women general):
1. 51 Johanna Rantanen Salo 3.53.28,8 3.53.28,8
Marathon, naiset 40 (women 40):
1. 52 Charlotta Wallenius Raseborg 4.33.00,3 4.33.00,3
Marathon, naiset 50 (women 50):
1. 53 Ritva Vallivaara-Pasto Häjyt/L 4.18.16,7 4.18.16,7

 

Puolimaraton startti/Halfmarathon start 2014
Puolimaraton startti/Halfmarathon start.

 

Puolimarathon, miehet kokonaistulokset (Halfmarathon men, all results):
1. 216 Petteri Urmas Koski TL 1.20.35,3 1.20.35,3
2. 218 Magnus Kevin Tenala IF +10.17,8 1.30.53,1
3. 211 Esko Valtonen VSVU +14.00,9 1.34.36,2
4. 203 Juha Ruoho Lakiasuo M +15.37,3 1.36.12,6
5. 202 Sami Perttunen Turku +15.37,9 1.36.13,2
6. 217 Jorma Pitkänen HaHa +17.51,9 1.38.27,2
7. 207 Samuli Lindgren Salo +21.59,3 1.42.34,6
8. 210 Juha Torkkel Salo +24.19,9 1.44.55,2
9. 204 Lauri Lukander Kaarina +29.07,4 1.49.42,7
10. 214 Tapio Ylönen Halikko +33.20,6 1.53.55,9
11. 215 Juha Hietanen Endurance +34.13,6 1.54.48,9
12. 208 Jari Mikola Järvenpää +34.14,2 1.54.49,5
13. 212 Kari Suominen FU-47 +34.54,7 1.55.30,0
14. 219 Jarmo Heino Halikko +35.15,8 1.55.51,1
15. 205 Jussi Lindholm HFT +51.55,4 2.12.30,7
16. 213 Vesa Saari Helsinki +55.28,8 2.16.04,1
17. 201 Tomi Miettunen Turku +57.32,8 2.18.08,1
Puolimarathon, miehet yleinen (Halfmarathon, men, general):
1. 216 Petteri Urmas Koski TL 1.20.35,3 1.20.35,3
2. 203 Juha Ruoho Lakiasuo M +15.37,3 1.36.12,6
3. 202 Sami Perttunen Turku +15.37,9 1.36.13,2
4. 207 Samuli Lindgren Salo +21.59,3 1.42.34,6
5. 204 Lauri Lukander Kaarina +29.07,4 1.49.42,7
6. 205 Jussi Lindholm HFT +51.55,4 2.12.30,7
7. 201 Tomi Miettunen Turku +57.32,8 2.18.08,1
Puolimarathon, miehet 40 (Halfmarathon, men 40):
1. 218 Magnus Kevin Tenala IF 1.30.53,1 1.30.53,1
2. 217 Jorma Pitkänen HaHa +7.34,1 1.38.27,2
3. 210 Juha Torkkel Salo +14.02,1 1.44.55,2
4. 215 Juha Hietanen Endurance +23.55,8 1.54.48,9
5. 208 Jari Mikola Järvenpää +23.56,4 1.54.49,5
Puolimarathon, miehet 50 (Halfmarathon, men 50):
1. 214 Tapio Ylönen Halikko 1.53.55,9 1.53.55,9
Puolimarathon, miehet 60 (Halfmarathon, men 60):
1. 211 Esko Valtonen VSVU 1.34.36,2 1.34.36,2
2. 212 Kari Suominen FU-47 +20.53,8 1.55.30,0
3. 219 Jarmo Heino Halikko +21.14,9 1.55.51,1
Puolimarathon, miehet 70 (Halfmarathon, men 70):
1. 213 Vesa Saari Helsinki 2.16.04,1 2.16.04,1
Puolimarathon, naiset kokonaistulokset (Halfmarathon women, all results):
1. 256 Jonna Elovaara VSVU 1.38.01,6 1.38.01,6
2. 260 Eija Halkilahti Vilpas +9.41,4 1.47.43,0
3. 261 Tuija Lehtonen Lied Luja +11.03,7 1.49.05,3
4. 251 Peppi Paakkonen Halikko +17.13,6 1.55.15,2
5. 253 Mari Vartiainen Naantali +19.49,1 1.57.50,7
6. 259 Tammy Aalto Salo +22.25,6 2.00.27,2
7. 258 Katja Laaksonen KPK24/7 +23.17,7 2.01.19,3
8. 257 Maria Laine FMR +33.08,9 2.11.10,5
9. 254 Tiina Mämmelä Riihimäki +41.40,3 2.19.41,9
10. 255 Marika Fröberg Salo +51.59,3 2.30.00,9
Puolimarathon, naiset yleinen (Halfmarathon, women general):
1. 251 Peppi Paakkonen Halikko 1.55.15,2 1.55.15,2
2. 253 Mari Vartiainen Naantali +2.35,5 1.57.50,7
3. 254 Tiina Mämmelä Riihimäki +24.26,7 2.19.41,9
Puolimarathon, naiset 35 (Halfmarathon, women 35):
1. 256 Jonna Elovaara VSVU 1.38.01,6 1.38.01,6
2. 255 Marika Fröberg Salo +51.59,3 2.30.00,9
Puolimarathon, naiset 40 (Halfmarathon, women 40):
1. 260 Eija Halkilahti Vilpas 1.47.43,0 1.47.43,0
2. 259 Tammy Aalto Salo +12.44,2 2.00.27,2
3. 258 Katja Laaksonen KPK24/7 +13.36,3 2.01.19,3
4. 257 Maria Laine FMR +23.27,5 2.11.10,5
Puolimarathon, naiset 50 (Halfmarathon, women 50):
1. 261 Tuija Lehtonen Lied Luja 1.49.05,3 1.49.05,3

 

startti 1/4 & 1/8 maraton startti/ start
1/4 & 1/8 maraton startti/ start.

 

¼ Marathon, miehet yleinen (¼ Marathon, men general):
1. 303 Ville Haahti Paimio 44.08,3 44.08,3
2. 301 Jouni Moukolainen Perniö +2.56,1 47.04,4
3. 302 Priit Sepri Salo +16.30,2 1.00.38,5
4. 304 Joni Laihonen Turku +17.07,6 1.01.15,9
5. 305 Kaj Råstedt Fribergs g +19.50,2 1.03.58,5
¼ Marathon, naiset yleinen (¼ Marathon, women general):
1. 328 Liisa Kudjoi Tampere 53.29,7 53.29,7
2. 330 Aina Kylén Turku +13.18,9 1.06.48,6
3. 327 Sari Tallberg Kirkkonumm +14.56,9 1.08.26,6
1/4 Tytöt alle 18 (1/4 girls U18):
1. 331 Mathilda Emet Paimio 1.34.05,5 1.34.05,5
1/8 Miehet yleinen (1/8 Men general):
1. 453 Sauli Putkonen Salo 20.35,3 20.35,3
2. 450 Otto Järveläinen Espoo +9,7 20.45,0
3. 449 Mikko Yli-Jaukkari Forssa PJ +45,5 21.20,8
4. 454 Pauli Arbelius Turenki +12.46,9 33.22,2
1/8 Pojat alle 18 (1/8 Boys under 18):
1. 452 Tuomas Turpeinen KuusjH 23.36,2 23.36,2
1/8 Naiset yleinen (1/8 women general):
1. 471 Liisa Arbelius Turenki 33.21,6 33.21,6
2. 466 Nina Limnell Salo +12,6 33.34,2
3. 467 Amanda Vartiainen Salo +12.52,7 46.14,3
1/8 Tytöt 18 (1/8 girls U18):
1. 469 Sahaama Mohamed Salo 32.11,4 32.11,4
1/8 Kävely, miehet (1/8 Walking men):
1. 451 Usko Lind Nurmijärvi 53.16,0 53.16,0
1/8 Kävely, Naiset(1/8 Walking Women):
1. 470 Leena Kudjoi Tampere 47.13,0 47.13,0
2. 468 Soile Malmgren Inkoo Voim +6.02,2 53.15,2

 

pekka kokko
miehet Salo Marathon 2014 voittaja PEKKA KOKKO
erkki halkivaha
miesten Marathonilla kokonaistuloksissa toiseksi sijoittunut M60 -sarjassa kilpaillut ERKKI HALKIVAHA
brandt&lainema
#7 Juha Brandt (15.) ja #13 Ilkka Lainema (k.) alkumatkassa
johanna rantanen
naisten Salo Marathon 2014 voittaja #51 JOHANNA RANTANEN alkumatkassa edellään #12 Kari Nurmisto (10.) ja #4 Tapani Ylihirsiä (6.)

vesa kinnunen
#14 Vesa Kinnunen (14.), #19 Matti Tanskanen (7.) ja #15 Kalle jänkälä (11.) Maratonin alkumatkassa

petteri urmas
miesten puolikkaan voittaja PETTERI URMAS

magnus kevin
miesten puolikkaan kakkonen ja M40 -sarjan voittanut MAGNUS KEVIN

esko valtonen
ESKO VALTONEN voitti puolikkaan M60 -sarjan ja oli kokonaistuloksissa 3.

ruoho&perttunen
#203 Juha Ruoho (4.) ja #202 Sami Perttunen (5.)

lauri lukander
Lauri Lukander oli puolimaratonin kokonaistuloksissa 9.

hietanen-mikola
#215 Juha Hietanen puolikkaan 11. ja #208 Jari Mikola 12.

eija halkilahti
naisten puolikkaan kokonaistulosten kakkonen ja N40 -sarja voittaja EIJA HALKILAHTI

tuija lehtonen
naisten puolikkaan kolmas ja N50 -sarjan voittaja TUIJA LEHTONEN

ville haahti
miesten 1/4 marathonin voittaja VILLE HAAHTI

liisa kudjoi
naisten 1/4 marathonin voittaja LIISA KUDJOI

tuomas turpeinen
pojat alle 18 v. 1/8 marathonin voittaja TUOMAS TURPEINEN

Tulokset mm. tekstimuodossa myös osoitteessa: http://www.kolmpuu.net/tulokset/2014salo/tulokset


edit-06 TULOKSET/RESULTS XIII SALON PIKKUJOULUJUOKSU 30.11.2014

  JUOKSU/RUNNING: MIEHET/MEN 10,5 km    
sijoitus nimi seura/paikkakunta aika
1 Harri Laaksonen Muurlan Vihuri 0:38:00
2 Tommi Leinonen Vaajakosken kuohu 0:39:02
3 Petteri Urmas Koski TL 0:39:12
4 Jari Kleemola PePe 0:43:00
5 Harri Elovaara VSVU 0:44:20
6 Bo Lindgren Microsoft/Salo 0:44:27
7 Esko Valtonen VSVU 0:45:00
8 Jouni Moukolainen Perniö 0:46:06
9 Lauri Ollitervo Old horse 0:46:36
10 Kimmo Höijer HaHa Biathlon 0:47:32
11 Markku Lindsten Salo 0:47:46
12 Jarkko Turpeinen Pertteli 0:48:21
13 Timo Syrjälä   0:49:00
14 Markku Karro VSVU 0:49:11
15 Jouni Aalto Team Raju 0:50:44
16 Carl Myrberg ÅIFK 0:51:07
17 Kari Kulmala Helsinki 0:52:07
18 Timo Kujanpää Turku 0:55:07
19 Ari Kavander Sauvo 0:56:23
20 Jorma Tiiri Loimaa 0:59:21
21 Janne Jälkö Salo 0:59:25
22 Jaakko Kuusvuori Paimio 1:01:34
23 Hannu Vuorinen Tammela 1:02:05
24 Pauli Arbelius Turenki 1:03:08
25 Teuvo Hietamäki Raisio 1:04:59
26 Kaj Råsted Fribergs Gurkor 1:06:17
27 Reima Mäkinen Team Raju 1:11:43
28 Hans Falck Bromarv 1:15:51
     
JUOKSU/RUNNING: NAISET/WOMEN 10,5 km    
sijoitus nimi seura/paikkakunta aika
1 Jonna Elovaara VSVU 0:45:30
2 Pauliina Hokuni Paimio 0:47:38
3 Tuija Lehtonen Liedon Luja 0:55:32
4 Sari Koivu Liedon Luja 0:55:32
5 Tiina Virtanen PePe 0:56:17
6 Virpi Tenkanen Mellilä 0:57:11
7 Liisa Arbelius Turenki 1:00:18
8 Mirva Lindholm Parainen 1:00:26
9 Anneli Vuorinen Lohja 1:00:29
10 Sari Kavander Sauvo 1:01:30
11 Rea Saarioja Salo 1:02:31
12 Sanna Elomaa Salo 1:12:42
13 Henna Jänkälä Salo 1:13:47
14 Nina Limnell Salo 1:14:59
       
  JUOKSU/RUNNING: POJAT/BOYS alle 18 v/U18 10,5 km    
sijoitus nimi seura/paikkakunta aika
1 Juho Äyräs SuSi 0:45:10
  JUOKSU/RUNNING: TYTÖT/GIRLS alle 18 v/U18 10,5 km    
sijoitus nimi seura/paikkakunta aika
1 Veronica Pulkkanen Bromarv 1:09:48
KÄVELY/WALKING: MIEHET/MEN 10,5 km    
sijoitus nimi seura/paikkakunta aika
1 Joni Laihonen Turku 0:47:30
2 Mikko Yli-Jaukkari Metsämaan Urheilijat 0:47:32
3 Veikko Karttunen Kuopio 0:49:00
4 Timo Seppänen Kerava 0:58:14
5 Jarmo Harju Turun Valpas 0:59:50
6 Juhani Enberg Kaarinan Finlandia-hiihtäjät 1:06:30
7 Usko Lind Nurmijärvi 1:06:30
       
KÄVELY/WALKING: NAISET/WOMEN 10,5 km    
sijoitus nimi seura/paikkakunta aika
1 Maria Laine FMR 0:47:42
2 Mathilda Emet Paimio 0:53:36
3 Tiina Seppänen Kerava 0:58:15
4 Soile Malmgren Inkoon Voima 0:59:26
5 Tuula Karttunen Turun Valpas 0:59:50

 

pikkujoulu juoksun startti 2014

Startti/Start


edit-06 TULOKSET/RESULTS XIII SALON UUDENVUODEN JUOKSU 31.12.2014

Salon Uudenvuoden juoksu 2014

Miehet/Men 10,4 km
1) Petteri Urmas, Koski TL 39:14
2) Veli-Pekka Kuutti, Perttelin Peikot 41:18
3) Kimmo Heikkinen, FMR 42:03
4) Eero Hämäläinen, Hämeenlinnan Tarmo 42:25
5) Riku Rauhaniemi, Märynummi 45:30
6) Konsta Kapanen, AFC Hirvensalo 45:49
7) Esko Valtonen, VSVU 46:32
8) Kim Jokinen, Salo 48:13
9) Tero Kokko, Turku 50:19
10) Markku Karro, VSVU 52:55
11) Tapio Halme, Salo 56:06
12) Arien Eijs, Salo 1:01:51
13) Raul Enn, Viro 1:04:47
14) Hannu Vuorinen, Tammela 1:05:48
15) Sulo Järvinen, Paimio 1:06:45

Miehet/Men 6,2 km
1) Petri Kuusniemi, Turku 24:56
2) Harri Elovaara, VSVU 26:42
3) Mikko Yli-Jaukkari 26:47
4) Kari Nieminen, Sorv-Elektro oy 30:51
4) Kari Nurmisto, Lounea oy 30:51
6) Henrik Hausen, Salon kaupunki 36:48
7) Martti Torkki, Salo 42:06

Miehet/Men kävely/walking 6,2 km
1) Börje Österberg, Tammisaari 44:27
2) Jouni Tittonen, Salo 44:40
3) Timo Peltomaa, Karjaa 45:34
4) Mikko Yli-Jaukkari, Metsämaan Urheilijat 47:32
5) Simo Kauranen, Forssa 51:25
6) Usko Lind, Nurmijärvi 1:16:53.

Pojat alle 18v./Boys U18 kävely/walking 6,25 km
1) Jesse Peltomaa, Karjaa 53:57

Naiset/Women 10,4 km
1) Saara Kauranen, Hämeenlinnan Tarmo 47:01
2) Krista Alm, Länsi-Uudenmaan Urheilijat 56:14
3) Hanna Kantola, Kaarina 59:43
4) Päivi Silen, Halikko 1:02:24
5) Tammy Aalto, Halikko 1:05:08

Tytöt alle 18v./Girls U18 10,4 km
1) Henna Robertsson, Salo 46:38
2) Veronica Pulkkanen, Bromar 1:17:27

Naiset/Women 6,2 km
1) Inca Viljakainen, Lohja 29:17
2) Maria Laine, FMR 34:45
3) Maija Hausen, Helsinki 38:45

Tytöt alle 18v./Girls U18 6,2 km
1) Sara-Elisa Ruokonen, KuHu 27:21
2) Aleksandra Rautiainen, Angelniemen Ankkuri 38:37

Naiset/Women kävely/walking 6,2 km
1) Sandra Österberg, Tammisaari 44:23
2) Maria Laine, FMR 44:28
3) Päivi Kauranen, Forssa 51:24
4) Airi Mäkinen, Uskelan Urhot 51:25
5) Soile Malmgren, Inkoon Voima 1:01:15

Tulokset eri muodoissa myös väliaikoineen