Salo Marathon Club

Kaikki tulokset / all results 2011

edit-06 X Salon Kevätjuoksu 3.4.2011 tulokset
Results X Salo Spring Running 3.4.2011:

MIEHET/MEN puolimaraton/halfmarathon:

1) Mikko Alkula 1.25,51
2) Toni Illaru 1.28,16
3) Esko Valtonen 1.32,59
4) Esa Kymäläinen 1.35,01
5) Sture Lindqvist 1.43,49
6) Mika Penttilä, NRR 1.44,35
7) Petri Möttönen 1.46,23
8) Samu Grönman, Naantalin kaupunki 1.52,30
9) Markus Virtanen 2.02,00.

MIEHET/MEN 10 km:
1) Markku Kaartinen, UskU 36,51
2) Samuli Salmenoja, Liedon Luja 37,07
3) Petteri Urmas 38,07
4) Riku Rauhaniemi 39,20
5) Jaakko Wähäsilta 39,56
6) Mikko Mentula 40,35
7) Mika Jormanainen 41,06
8) Mika Ilomäki, FU-47 42,51
9) Seppo Rosnell 43,17
10) Jouni Moukolainen 45,18
11) Veli-Pekka Kuutti, PePe 45,52
12) Kari Kantola 51,52
13) Pasi Rahkila 54,27
14) Heikki Husu, UskU 1.03,50
15) Hans Orlow 1.05,27.

MIEHET/MEN 5 km:
1) Petri Kuusniemi 20,31
2) Timo Jokinen, Louhi 20,56
3) Olavi Heino, HiKi 22,06
4) Jarkko Turpeinen 22,43
5) Marko Hallanaro 23,03
6) Erkki Lackström 26,43.

MIEHET/MEN 5km KÄVELY/WALKING
1) Asko Aarimo 52,59
2) Pertti Vepsä 54,40.

NAISET/WOMEN puolimaraton/halfmarathon:

1) Leena Puotiniemi 1.23,11
2) Mari Kauri 1.33,11
3) Jonna Elovaara 1.35,06
4) Riitta Ynnilä 1.44,58
5) Johanna Katajisto 1.45,29
6) Elina Oksa 1.46,03
7) Minna Möttönen 1.46,05.

NAISET/WOMEN 10 km:
1) Sari Koivu, Liedon Luja 44,07
2) Sanna Salmenoja, Liedon Luja 48,57
3) Kaisa Kataja 49,43
4) Krista Rantanen 53,30
5) Kirsi Palohonka, Usku 1.03,50

NAISET/WOMEN 5 km:
1) Tatjana Eskolin, VetU 21,20
2) Päivi Autio 23,53
3) Sinikka Illaru 24,55
4) Katariina Mattila-Palo 25,53
5) Tanja Granroth 27,31
6) Lisbet Dahlqvist 34,42
7) Pia Halla-aho 36,45.

TYTÖT/GIRLS 5 km:
1) Jonna Pakola, KoskenKaik, 24,39.

NAISET/WOMEN 5km KÄVELY/WALKING:
1) Annikki Malmgren 50,31.

Puolimaratoonarit valmistautumassa starttiin

Puolimaratoonarit valmistautumassa starttiin

Miesten 5km voittaja Petri Kuusniemi.

Miesten 5km voittaja Petri Kuusniemi.

Leena Puotiniemi voitti naisten puolikkaan ylivoimaisesti.

Leena Puotiniemi voitti
naisten puolikkaan ylivoimaisesti.


edit-06 TULOKSET/RESULTS X TWIGA MINIMARATHON 28.8.2011:

Tytöt alle 5 vuotta 200 m, ei aikaa/Girls under 5 years,no time: ei maaliintulojärjestyksessä:

Eveliina Elovaara
Alina Syrjälä, Tammelan Ryske
Anni Hyytiäinen
Jenni Hyytiäinen
Emilia Willberg
Nessa Rannikko
Jemina Rauhaniemi
Natalia Rauhaniemi
Miisa Mustonen
Venla Siirilä
Miisa Suomi
Vanessa Laulumaa
Tuulia Virkki

Tytöt/Girls  5 – 6 v. 400 m:

1) Josefiina Lokkila 01:50,0
2) Nella Saukkio 01:51,0
3) Ella Råstedt, Esbo IF 01:53,0
4) Selma Helenius 01:54,0
5) Annika Laulumaa 02:00,0
6) Enni Paananen 02:02,0
7) Julianna Willberg 02:08,0
8) Sofia Häggman 02:23,0
9) Lotta-Maria Pylkäs 02:26,0
10) Lilian Willberg 02:28,0
11) Viivi Jokirinta 02:30,0
12) Jenna Määttä Halikko 03:08,0

Tytöt/Girls  7 v. 800 m:

1) Janet Isometsä 03:48,0
2) Viivi Salmelainen 03:54,0
3) Emilia Elovaara 03:56,0
4) Katariina Käiväräinen, Muurlan Vihuri 03:59,0

Tytöt/Girls  8-9 v. 1,2km:

1) Julia Matchenkova, Salon Vilpas 05:17,0
2) Roosa Keski-Vähälä 05:40,0
3) Milla Suomi 05:41,0
4) Veera Helkama, Perniön Urheilijat 05:48,0
5) Johanna Willberg 05:49,0
6) Aino Siekkinen 06:13,0

Tytöt/Girls  10-12 v. 1,8km:

1) Jonna Pakola, Kosken Kaiku 07:23,0
2) Meri Alanne, Perttelin Peikot 07:39,0
3) Ella Kaitala, Salon Vilpas 08:04,0
4) Piitu-Liina Tervo, Someron Esa 08:47,0
5) Aleksandra Rautiainen, Angelniemen Ankkuri 10:04,0
6) Jenna Penttilä 10:37,0

Tytöt/Girls  13-14 v. 3,8km:

1) Netta Nikkanen, Hämeenlinnan Tarmo 18:02,0
2) Elina Kakko, Perttelin Peikot 18:18,0
3) Meri Huttunen, Veikkolan Veikot 20:12,0

Pojat alle 5 vuotta 200 m, ei aikaa/Boys under 5 years,no time: ei maaliintulojärjestyksessä:

Valtteri Oksanen
Riko Karnisto
Riku Kallio
Samuel Häggman
Matias Lekberg
Melvin Sandberg, ÅIFK
Joona Mustonen
Niki Tuomikero
Edvin Sandblom, Fribergs Gurkor
Valtteri Martama
Frans Sandblom, Fribergs Gurkor
Aaron Areva

Pojat/Boys  5 – 6 v. 400 m:

1) Jere Iltanen 01:42,0
2) Elmeri Lindström, Salon Vilpas 01:43,0
3) Lari Sainio, Salon Vilpas 01:45,0
4) Tuukka Tervo, Someron Esa 01:51,0
5) Sampo Helkama, Perniön Urheilijat 01:52,0
6) Konsta Käiväräinen, Muurlan Vihuri 01:53,0
7) Nuutti Oksanen 02:00,0
8) Virkki Tuomas 02:05,0
9) Aarne Närvä 02:32,0

Pojat/Boys  7 v. 800 m:

1) Elmeri Syrjälä, Tammelan Ryske 03:09,0
2) Kristian Helin, Perttelin Peikot 03:12,0
3) Aleksi Tauriainen 03:44,0
4) Arttu Areva 03:47,0
5) Aatu Siekkinen 03:58,0
6) Philippe Visuri 04:33,0

Pojat/Boys  8-9 v. 1,2km:

1) Niilo Syrjälä Tammelan Ryske 04:28,0
2) Luukas Virolainen, Someron Esa 04:30,0
3) Selim Kaitala 05:04,0
4) Tuomas Turpeinen 05:06,0
5) Eetu Tervo Someron Esa 05:08,0
6) Sauli Siltanen, Perniön Urheilijat 05:31,0
7) Antero Lehtonen 05:34,0
8) Väinö Helenius 05:38,0
9) Tuomas Pakola, Kosken Kaiku 05:44,0
10) Arttu Tauriainen 05:53,0
11) Mikael Willberg 06:00,0

Pojat/Boys  10-12 v. 1,8km:

1) Christian Vänttinen Raision Kuula 06:37,0
2) Kassu Jalonen, Raisio 07:28,0
3) Ilari Martti, Loimaan Jankko 07:35,0
4) Niilo Helkama, Perniön Urheilijat 07:48,0
5) Oskari Heino, Loimaan Jankko 09:57,0

Pojat/Boys  13-14 v. 3,8km:

1) Simo Siltanen, Perniön Urheilijat 17:24,0

Pojat/Boys  15-17 v. 4,2km:

1) Oskar Heinonen, Salon Vilpas 17:20,0
2) Teemu Kakko Perttelin Peikot 19:59,0

Twiga Mnimarathon 2011 valokuvia:


edit-06 XI SALO MARATHON TULOKSET/RESULTS 11.9.2011

Maraton startti/Marathon start
Maraton startti/Marathon start.

 

Marathon, miehet yleinen (men general):
1. 935 Riku Rauhaniemi . 3.24.41,4 3.24.41,4
2. 940 Pasi Koivisto JuKeRo +4.30,3 3.29.11,7
3. 938 Toni Rumpunen JuKeRo +9.39,8 3.34.21,2
4. 905 Pasi Saastamoinen . +16.45,0 3.41.26,4
5. 907 Kalle Jokinen . +29.13,9 3.53.55,3
6. 904 Miikka Bäckstöm Häjyt +33.14,3 3.57.55,7
  931 Martti Rouhiainen . Kesk.  
  906 Tuomas Martikkala . Kesk.  
  903 Aki Ikäheimo . Kesk.  
Marathon, miehet 40 (men 40):
1. 908 Ari Ilola Enduranja 3.21.50,2 3.21.50,2
2. 946 Esa Helenius Espoo +3.21,1 3.25.11,3
3. 928 Petri Julin . +7.06,3 3.28.56,5
4. 930 Mika Lempiäinen Turku +8.47,5 3.30.37,7
5. 945 Ari Suominen Espoo +28.06,7 3.49.56,9
6. 924 Markku Lindroos KuusjHumu +31.22,5 3.53.12,7
7. 910 Esa Kiiskinen . +35.21,2 3.57.11,4
8. 929 Rainer Harell . +51.14,5 4.13.04,7
9. 911 Markku Lindsten . +59.06,9 4.20.57,1
10. 936 Semi Leppänen Aura +1.04.43,8 4.26.34,0
11. 909 Harri Kari Marath.MC +1.26.52,3 4.48.42,5
Marathon, miehet 50 (men 50):
1. 947 Reijo Sahla Littoinen 3.22.20,4 3.22.20,4
2. 912 Mauno Saastamoinen . +5.51,7 3.28.12,1
3. 921 Veikko Ollila Rajamäki +15.52,5 3.38.12,9
4. 914 Juha Kemiläinen Endurance +30.21,0 3.52.41,4
5. 915 Jari Olli MaskKa +44.11,4 4.06.31,8
6. 934 Tapio Kainulainen Lempäälä +1.05.53,3 4.28.13,7
7. 913 Seppo Noppee . +1.16.22,0 4.38.42,4
8. 932 Jorma Tiiri VSVU +2.21.44,5 5.44.04,9
Marathon, miehet 60 (men 60):
1. 939 Pertti Kalliola YIT-Ran 3.31.35,3 3.31.35,3
2. 927 Alf Cederlund Imatran Ur +5.27,3 3.37.02,6
3. 917 Kari Oksanen . +15.14,8 3.46.50,1
4. 916 Antti Ajosmäki . +48.02,4 4.19.37,7
5. 925 Kari Suominen Fu47 +57.13,9 4.28.49,2
  926 Kalevi Satopää . Kesk.  
  944 Ilkka Lainema . Kesk.  
Marathon, miehet 70 (men 70):
1. 948 Tauno Peippo Espoo 5.49.00,2 5.49.00,2
Marathon, naiset yleinen (women general):
1. 933 Mimmi Sinervo FC Bluff 3.29.10,9 3.29.10,9
2. 950 Liisa Sunila Nurmijärvi +18.46,4 3.47.57,3
3. 942 Mari Toivonen Endurance +31.27,6 4.00.38,5
4. 918 Johanna Rantanen . +50.46,8 4.19.57,7
Marathon, naiset 40 (women 40):
1. 919 Marjo Lehtonen . 3.35.45,6 3.35.45,6
2. 923 Tiina Lindroos KuusjHumu +27.24,3 4.03.09,9
3. 943 Maria Tähkävuori TYKS +55.21,2 4.31.06,8
Marathon, naiset 50 (women 50):
1. 920 Ritva Vallivaara-Pasto Häjyt 3.53.44,0 3.53.44,0
2. 922 Jaana Lehtinen WihanKilom +13.42,0 4.07.26,0
3. 949 Eija Uusi-Esko PUV +50.31,5 4.44.15,5

 

PuoliMaraton startti/HalfMarathon start
Puolimaraton startti/Halfmarathon start.

 

Puolimarathon, miehet yleinen (Halfmarathon, men, general):
1. 828 Petteri Urmas Koski TL 1.24.01,3 1.24.01,3
2. 840 Samuli Salmenoja LiedonLuja +1.16,9 1.25.18,2
3. 839 Mikko Dahlblom . +5.29,5 1.29.30,8
4. 823 Peetu Saukkio MY +11.16,8 1.35.18,1
5. 833 Heikki Heinonen Piikkiö +12.08,6 1.36.09,9
6. 809 Tomi Korhonen Silmäasema +17.14,5 1.41.15,8
7. 806 Samuli Korhonen . +17.52,5 1.41.53,8
8. 804 Kimmo Niukko . +18.13,5 1.42.14,8
9. 836 Marko Lehti . +21.45,7 1.45.47,0
10. 803 Jouni Moukolainen . +22.45,6 1.46.46,9
11. 826 Tomi Sorsa Helsinki +29.43,8 1.53.45,1
12. 808 Elias Rissanen . +36.18,4 2.00.19,7
13. 824 Tomi Andersson Maskun Kat +39.36,6 2.03.37,9
14. 801 Juha Post . +40.41,1 2.04.42,4
15. 802 Eetu Päivärinta . +40.41,4 2.04.42,7
16. 807 Jussi Lindholm HFT +42.28,7 2.06.30,0
17. 832 Leif Fredrigson . +1.18.51,4 2.42.52,7
Puolimarathon, miehet 40 (Halfmarathon, men 40):
1. 841 Toni Illaru Endurance 1.27.19,5 1.27.19,5
2. 843 Matti Boman Koski +5.39,8 1.32.59,3
3. 820 Ilkka Ratamo . +8.42,1 1.36.01,6
4. 811 Roberto Gomez Fuentes . +10.04,3 1.37.23,8
5. 819 Jorma Pitkänen . +12.43,7 1.40.03,2
6. 846 Mikko Helenius Halikko +13.30,5 1.40.50,0
7. 810 Jarkko Turpeinen . +17.44,3 1.45.03,8
8. 825 Mika Hyyrynen Espoo +23.46,0 1.51.05,5
Puolimarathon, miehet 50 (Halfmarathon, men 50):
1. 827 Petr Mikhnovitch . 1.27.31,4 1.27.31,4
2. 818 Esko Valtonen MuKit +4.55,5 1.32.26,9
3. 842 Seppo Rosnell NRR +6.09,2 1.33.40,6
4. 845 Jouni Aalto Turku +10.45,3 1.38.16,7
5. 848 Jarmo Heino Halikko +24.32,1 1.52.03,5
Puolimarathon, miehet 60 (Halfmarathon, men 60):
1. 838 Erkki Mattila Maskun Kat 1.50.09,1 1.50.09,1
Puolimarathon, miehet 70 (Halfmarathon, men 70):
1. 829 Antti Laakola Maskun Kat 2.12.47,3 2.12.47,3
Puolimarathon, naiset yleinen (Halfmarathon, women general):
1. 817 Niina Pöysti PreivKiri 1.51.15,7 1.51.15,7
2. 822 Päivi Salminen KorUr +4.43,7 1.55.59,4
3. 847 Rosabella Soza . +8.24,0 1.59.39,7
4. 812 Anna Siirilä . +17.24,0 2.08.39,7
5. 814 Inga-Maria Vaara VirkTarmo +21.55,5 2.13.11,2
6. 830 Sanna Surakka Hyvinkää +49.15,2 2.40.30,9
  831 Kerttu Ala-Laurinaho LoLe Kesk.  
Puolimarathon, naiset 40 (Halfmarathon, women 40):
1. 834 Tarja Virtanen VaralanMC 2.02.53,4 2.02.53,4
2. 815 Sirkka Merisara . +2.52,9 2.05.46,3
3. 835 Tua Hindersson-Soderholm Inkoo +3.27,7 2.06.21,1
4. 844 Riitta-Liisa Aitio FU +14.39,8 2.17.33,2
Puolimarathon, naiset 60 (Halfmarathon, women 60):
1. 837 Pirjo Kurppa MaskKa 1.50.09,4 1.50.09,4
2. 816 Helinä Vuorenmaa . +7.40,0 1.57.49,4

 

Muutmatkat startti/start
1/4 & 1/8 maraton startti/ start.

 

¼ Marathon, miehet yleinen (¼ Marathon, men general):
1. 973 Darby Thomas TuUl 36.58,3 36.58,3
2. 974 Pekka Stenholm TuUl +1.59,7 38.58,0
3. 901 Markku Karro SaloVilpas +10.01,3 46.59,6
4. 972 Juhani Kortelahti Liikuttava +11.13,0 48.11,3
5. 971 Mika Hannu Urjala +15.29,4 52.27,7
6. 953 Altti Järvenpää . +16.48,1 53.46,4
7. 964 Juha Pekkinen . +17.15,3 54.13,6
8. 951 Kari Kantola Saavaveiko +17.16,4 54.14,7
9. 976 Kari Niinistö UsUr +18.39,2 55.37,5
10. 963 Markus Oksanen NokiaRoadR +19.01,2 55.59,5
11. 969 Olli Timonen LoJa +20.48,6 57.46,9
12. 955 Vesa Käiväräinen . +26.06,1 1.03.04,4
13. 966 Jouni Kerttola Vantaa +26.36,2 1.03.34,5
14. 965 Kari Saarinen . +29.02,5 1.06.00,8
15. 952 Christian Tallberg . +29.15,7 1.06.14,0
16. 968 Tommi Aitio ET +37.34,2 1.14.32,5
¼ Marathon, naiset yleinen (¼ Marathon, women general):
1. 975 Sari Koivu LiLu 47.01,7 47.01,7
2. 960 Mira Kirjavainen . +13.24,5 1.00.26,2
3. 961 Sanna Nikula . +17.43,2 1.04.44,9
4. 970 Riitta Martti LoJa +23.14,3 1.10.16,0
5. 958 Sari Tallberg . +23.14,6 1.10.16,3
6. 959 Ellimaija Tanska . +32.24,5 1.19.26,2
7. 956 Milka Sieppi . +57.57,5 1.44.59,2
8. 957 Marjaana Alander . +57.57,9 1.44.59,6
¼ Marathon, naiset 17 (¼ Marathon, women 17):
1. 967 Laura Olander . 59.41,7 59.41,7
1/8 Miehet yleinen (1/8 Men general):
1. 864 Mauri Mikkola LiLu 21.04,7 21.04,7
2. 851 Tittonen Jouni . +3.25,5 24.30,2
3. 859 Mikko Yli-Jankkari MeUr +3.34,2 24.38,9
1/8 Miehet alle 17 (1/8 Men under 17):
1. 854 Kosti Kallio . 28.42,7 28.42,7
1/8 Naiset yleinen (1/8 women general):
1. 863 Sinikka Illaru . 26.36,2 26.36,2
2. 867 Rea Saarioja . +58,1 27.34,3
3. 855 Amanda Vartiainen . +16.38,1 43.14,3
4. 861 Liisa Arbelius . +16.44,1 43.20,3
5. 853 Hanna Oksanen; . +19.03,3 45.39,5
6. 852 Tiia Honkasalo . +19.04,6 45.40,8
1/8 Naiset alle 17 (1/8 women under 17):
1. 865 Aurora Aitio . 41.54,7 41.54,7
2. 866 Julianna Risu . +3,1 41.57,8
1/8 Kävely, miehet (1/8 Walking men):
1. 862 Timo Peltomaa IF Raseb 34.33,7 34.33,7
2. 860 Pauli Arbelius . +8.35,5 43.09,2
3. 869 Jarmo Harju TurVal +14.27,1 49.00,8
4. 858 Asko Aarimo Vilpas +18.58,2 53.31,9
1/8 Kävely, naiset (1/8 Walking women):
1. 868 Tuula Karttunen TurVal 43.26,9 43.26,9
2. 856 Marita Kari . +1.56,4 45.23,3
3. 857 Annikki Malmgren InkVo +4.57,1 48.24,0

 

XI SALO MARATON – TOIMITSIJAT 18.9.2011:
Maraton Miehet:
1) Veikko Olilila Rajamäki 3:53,03
2) Anders Collander Helsinki 4:09,00
3) Miikka Backström Hajyt 4:19,31
4) Andi Mwegerano SMC 6:04,00
5) Kalevi Saukkonen VsVu 6:56,06

Puolimaraton Miehet:
1) Otso Ylönen Nokia Road Runners 1:42,44
2) Mika Penttilä Nokia Road Runners
3) Matti Siekkinen Somero 2:34,05

Maraton Naiset:
1) Ritva Vallivaara-Pasto Häjyt 4:10,06

Puolimaraton Naiset:
1) Outi Ylönen Endurance 1:53,23

¼ Maraton miehet:
1) Arto Saviranta Uskelan Urhot 1:00

¼ Maraton Naiset
1) Marja Kuusniemi Nokia Road Runners 55:00
2) Satu Laaksonen Nokia Road Runners 1:03
3) Sirpa Tamminen PePe 1:03
4) Arja Heinonen PePe 1:14,55

 


1/8 miehet voittaja LAURI MIKKOLA.

1/8 naiset voittaja SINIKKA ILLARU.

1/8 miehet alle 17 voittaja KOSTI KALLIO.

1/8 miehet kävely voittaja TIMO PELTOMAA.

1/4 miehet voittaja Darby Thomas.

1/8 naiset alle 17 voittaja AURORA AITIO.

1/8 naiset kävely voittaja TUULA KARTTUNEN.

1/4 naiset voittaja SARI KOIVU.

Tulokset myös osoitteessa: http://www.kolmpuu.net/tulokset/2011salo

edit-06 TULOKSET X SALON PIKKUJOULUJUOKSU

RESULTS X CHRISTMAS PARTY 27.11.2011:

MIEHET/MEN 10,5 km:

1) Darby Thomas Turun Urheiluseura 0:35:47
2) Jari Jaakkola Raisio 0:36:05
3) Erik Haajanen Ingå IF 0:38:56
4) Jevgeni Vasileev Pietari 0:39:32
5) Lauri Kleemola Kirkkonummi 0:39:45
6) Pekka Kujanpää Marttila 0:40:59
7) Toni Illaru Endurance 0:41:27
8) Harri Elovaara Muurlan Kiri 0:41:46
9) Heikki Heinonen Piikkiö 0:42:45
10) Magnus Kevin Tenala IF 0:42:52
11) Rami Heikkonen FU-47 0:44:00
12) Esko Valtonen Muurlan Kiri 0:44:13
13) Jyri Fromholz Salo 0:44:35
14) Jouni Moukolainen Perniö 0:45:14
15) Veikko Sivosavi Masku 0:45:36
16) Petri Solmula Keurusselän Maratoonarit 0:46:09
17) Olavi Heino Hiidenkiertäjät, Lohja 0:46:50
18) Veli-Pekka Kuutti PePe 0:47:15
19) Jouni Aalto 0:47:25
20) Carl Myrberg ÅboIFK 0:48:03
21) Mika Penttilä Nokia Road Runners, Salo 0:48:38
22) Jari Tiimo Kaukaan Lyly 0:49:20
23) Timo Jokinen Lohjan Louhi 0:49:51
24) Markku Lindsten Salo 0:49:57
25) Altti Järvenpää KiKi 0:51:22
26) Markku Rantanen Liikuttavat, Sastamala 0:51:26
27) Juhani Kortelahti Punkalaidun 0:51:33
28) Ville Eskelinen Uskelan Urhot 0:52:01
29) Kari Kantola Kilpisjärven Saanaveikot 0:53:46
30) Kauko Harteva Turku 0:55:15
31) Jarno Koponen Team jälkitauti, Salo 0:55:35
32) Aimo Peltonen Salon Vilpas 0:56:33
33) Jyrki Caselius Jääpuikot, Turku 0:57:42
34) Tage Lemström IP-08 0:57:55
35) Jorma Tiiri Loimaa 0:58:30
36) Hans Orlow Porin Maratonkoulu 1:01:06
37) Teuvo Hietamäki Raisio 1:02:46
38) Matti Siekkinen Somero 1:05:40
39) Timo Broman SuSi 1:13:18
40) Turjo Helmiö 1:13:18

NAISET/WOMEN 10,5 km:

1) Sari Koivu Liedon Luja 0:45:17
2) Riina Liski Salo 0:46:56
3) Teija Toivonen VSVU 0:47:09
4) Jonna Elovaara Halikko 0:47:30
5) Sandra Österberg Tammisaari 0:49:36
6) Emilia Thomas Turun Urheiluseura 0:53:14
7) Sinikka Illaru Delta 0:54:24
8) Krista Rantanen Salo 0:55:35
9) Maria Pursiheimo Jääpuikot, Turku 0:57:35
10) Terhi Solmula Keurusselän Maratoonarit 0:59:46
11) Hanna Särkilä Turku 1:00:23
12) Kirsi Särkilä Par-hau ry, Parainen 1:00:23 

POJAT/BOYS alle 18v./under 18 y. 10,5 km:
1) Pauli Pursiheimo Jääpuikot, Turku 1:01:20

TYTÖT/GIRLS alle 18 v./under 18 y. 10,5 km:
1) Heidi Pursiheimo Jääpuikot, Turku 1:07:31

MIEHET/MEN 10,5 km KÄVELY/WALKING
1) Timo Peltomaa Karjaan Ura 1:11:20
2) Veikko Karttunen KusVu 1:16:20
3) Mikko Yli-Jaukkari Metsämaan Urheilijat 1:24:44
4) Pauli Arbelius Vantaa 1:29:24
5) Hannu Järvinen Raisio 1:39:57
6) Usko Lind Nurmijärvi 1:39:57
7) Jarmo Harju Turun Valpas 1:41:25
8) Krister Weurlander Siuntio 1:54:04
9) Kai Söderlund Siuntio 1:54:04
10) Pertti Vepsä Nakkila 1:00:00 (5km)

NAISET/WOMEN 10,5km KÄVELY/WALKING:
1) Liisa Arbelius Vantaa 1:29:24
2) Tuula Karttunen Turun Valpas 1:41:25

Startti/Start

10 Darby Thomas, Turun Urheiluseura ja 896 Jari Jaakkola, Raisio


edit-06 TULOKSET X SALON UUDENVUODEN JUOKSU
RESULTS X NEW YEAR RUNNING 31.12.2011:

MIEHET/MEN 10 km:

1) 708 Darby Thomas TuUL 0:34:42
2) 706 Riku Rauhaniemi FMR 0:37:06
3) 714 Lauri Kleemola Kirkkonummi 0:39:26
4) 757 Tuomo Savonmäki Riihimäen Kisko 0:39:46
5) 732 Toni Illaru Endurance 0:40:19
6) 727 Harri Elovaara MuKi 0:41:45
7) 721 Jouni Moukolainen Perniö 0:43:11
8) 737 Esko Valtonen MuKi 0:43:19
9) 756 Veli-Pekka Kuutti PePe 0:44:12
10) 759 Jeremias Holmberg Hyvinkään Pyöräilijät 0:44:13
11) 750 Mika Ilomäki FU-47 0:44:26
12) 710 Otso Ylönen Nokia Road Runners, Salo 0:44:44
13) 723 Seppo Rosnell Nokia Road Runners, Salo 0:45:48
14) 730 Mika Penttilä Nokia Road Runners, Salo 0:46:50
15) 736 Lasarus Mitrofanoff Saloisten Reipas 0:48:30
16) 724 Markku Lindsten Salo 0:48:42
17) 751 Olavi Heino Hiidenkiertäjät, Lohja 0:49:41
18) 707 Marco Pesola Forssa 0:49:55
19) 715 Markku Karro Salon Vilpas 0:50:38
20) 762 Ville Eskelinen Uskelan Urhot 0:50:47
21) 705 Vesa Kinnunen Salo 0:50:57
22) 719 Tuomo Nevala Salo 0:51:44
23) 749 Hannu Mustonen Perniö as. 0:53:28
24) 720 Harri Laajajärvi Pertteli 0:53:32
25) 725 Sami Rannila Seinäjoki 0:55:45
26) 718 Raul Enn Viro 0:57:41
27) 729 Matti Siekkinen Somero 1:00:31
28) 739 Aki Tuominen Nummen Kipinä 1:04:31
29) 745 Markku Laurinen Mellilä 1:05:08
30) 741 Jari Mononen Lieto 1:07:23
31) 742 Jouni Killström Halikko 1:07:25

NAISET/WOMEN 10 km:

1) 716 Henrika Malmström Ingå IF 0:42:10
2) 709 Emilia Thomas TuUL 0:43:18
3) 726 Teija Toivonen VSVU 0:45:02
4) 728 Riina Liski Salo 0:45:52
5) 734 Sandra Österberg Tammisaari 0:47:11
6) 760 Hanna Arminen Salo 0:49:40
7) 744 Kirsi Palohonka Uskelan Urhot 0:50:53
8) 743 Sari Eskolin Uskelan Urhot 0:50:54
9) 752 Merja Hakala Uskelan Urhot 0:50:55
10) 711 Outi Ylönen Endurance/SMC 0:52:10
11) 733 Sinikka Illaru Siuntio 0:54:17
12) 755 Elina Oksa Salo 0:56:49
13) 753 Helena Mäkinen Helsinki 1:05:53

POJAT/BOYS alle 18v./under 18 y. 10 km:

1) 754 Miska Mwegerano Rantasalmi 0:53:55
2) 740 Miika Mononen Liedon Pallo 1:07:22

MIEHET/MEN 6 km KÄVELY/WALKING

1) 704 Nora Lakima Salo 0:50:20
2) 731 Airi Mäkinen Salo 0:51:07
3) 747 Pirjo Nurminen Uskelan Urhot 0:57:14
4) 748 Anja Mäenpää Salo 0:57:15
5) 702 Liisa Arbelius Vantaa 0:59:16
6) 717 Mare Enn Salo 1:02:36

NAISET/WOMEN 6 km KÄVELY/WALKING:

1) 735 Börje Österberg Tammisaari 0:41:57
2) 758 Timo Peltomaa Karjaan Ura 0:42:07
3) 746 Mikko Yli-Jaukkari Metsämaan Urheilijat, Loimaa 0:48:14
4) 738 Tenho Hätönen Salon Vilpas 0:53:32
5) 761 Usko Lind Nurmijärvi 0:55:47
6) 722 Juhani Enberg Kaarinan Finlandiahiihtäjät 0:55:48
7) 712 Pekka Siren Angelniemen Ankkuri 0:57:34
8) 713 Kari Honkasalo UGK 0:57:35
9) 703 Pauli Arbelius Vantaa 0:59:16