Salo Marathon Club

Kaikki tulokset / all results 2006

 

V Salon Kevätjuoksu 2006 tulokset - Salo Marathon Club
Results V Salo Spring Running 8.4.2006:

Startti
Puolimaraton startti/Halfmarathon start

MIEHET/MEN 21.1 km:
1) Esko Valtonen MuKi 1.29.49
2) Pentti Perkola Huittinen 1.34.1
3) Timo Ekegren LoLo 1.35.01
4) Ari Leino Halikko 1.40.19
5) Matti Laurila Vinkkilä 1.41.11
6) Matti Huttunen HKV 1.41.27
7) Jouni Aalto Turku 1.44.06
8) Lauri Tenho Pakilan Veto 1.48.59
9) Amir Snapir Ilmarinen 1.54.46
10) Arto Saviranta 1.58.25 Nokia Road Runners

MIEHET/MEN 10 km:
1) Mika Wetterstrand MuKi 36.18
2) Jussi Hynninen Helsinki 36.31
3) Risto Vähämäki Lapuan Virkiä 39.20
4) Jouko Järvinen TuWe 39.37
5) Kari Halonen HS 47.53
6) Juha Reponen Loglift Jonsered Oy Ab 48.26
7) Tenho Hätönen MuKi 52.49

MIEHET/MEN 5 km:
1) Ismo Ylenius KLI Konecranes 21.15
2) Petri Kuusniemi Turku 21.16
3) Veikko Karttunen KUSVU 21.17
4) Antti Kakkonen Vantaa 22.18
5) Timo Peltomaa Häjyt 23.11
6) Keijo Painola Pertteli 23.52

MIEHET/MEN 5km KÄVELY/WALKING
1) Pertti Vepsä Nakkila Vire 46.52
2) P.Palokangas VSVU 48.54
3) Keijo Soon Ruskon Yritys 48.54

 

 

NAISET/WOMEN 21.1 km:
1) Riitta Ynnilä Suomusj.Sisu 1.41.28
2) Helena Santamäki Ypäjän Yllätys 1.42.53
3) Anne Väliniemi TuUI 1.43.25

NAISET/WOMEN 10 km:
1) Päivi Hannulla VSVU 48.52
2) Aila Kukkonen Salon MaratonKlubi 50.25
3) Johanna Fontell Kaarina 54.05

NAISET/WOMEN 5 km:
1) Satu Revensuo TuUL 20.37
2) Tuula Karttunen Turun Valpas 31.51

TYTÖT/GIRLS 18-v. 5 km:
1) Heidi Pentikäinen Halikko 28.45

NAISET/WOMEN 5km KÄVELY/WALKING:
1) Soile Malmgren Inkoon Voima


Satu Revensuon ylivoimaa



5 ja 10km startti/5 and 10km start


Miesten puolimaratoonin kärki alkumatkasta Helisnummen hautausmaaalla.


Miesten 5km kova loppukiri!

 


 

IV TWIGA MINIMARATHON TULOKSET/RESULTS 26.8.2006:
Juoksuintoa täynnä!
Juoksuintoa täynnä!
Nuorimmaisten maaliintuloaTytöt 3 – 4 v. 200 m, ei aikaa Girls 3-4 years no time:
1) Arlin Ella
2) Hyytiäinen Milla
3) Elovaara Emilia
4) Lundström Fiia
5) Nieminen Peppi
6) Valkonen Veera
7) Veikkola Katri
8) Scotto Di Marco Isabella
9) Käiväräinen Katariina
10) Hämäläinen Aada
11) Hyvölä Jasmiina
12) Mäkelä Amanda
13) Tuomas Iines

Pojat 3 – 4 v. 200 m, ei aikaa Boys 3-4 years no time:
1) Heikkilä Ville
2) Hokkanen Timi
3) Jokinen Niclas Perttelin Peikot
4) Jokinen Anders PerttelinPeikot
5) Kihlman Lucas
6) Kuusisto Mikko
7) Lehtonen Antero
8) Päivärinta Sami
9) Ruuska Otso
10) Salokannel Lassi
11) Willberg Mikael
12) Vanhanen Ville
13) Mejia Samuel
14) Mejia Mikael
15) Borenius Joel

Meri kirii voittoon ennen Pinjaa!Tytöt 5 – 6 v. 400 m: Girls 5-6 years
1) Alanne Meri Perttelin Peikot 1.37
2) Kankare Pinja Harjulan Heitto 1.41
3) Kihlman Chloe 1.47
4) Wilberg Katariina 1.49
5) Ylönen Maria 1.52
6) Nurmi Jenni 1.55
7) Lagerbom Sonja Muurlan Vihuri 1.57
8) Päivärinta Salla 2.04
9) Leino Elli 2.05
10) Martama Maija 2.11
11) Borenius Siiri 2.12
12) Saarinen Aino 2.13
13) Kuusisto Veera 2.15
14) Harteela Monica 2.17
15) Harteela Angelica 2.45
Severin raisu voittotuuletus!Pojat 5 – 6 v. 400 m: Boys 5-6 years
1) Jaatinen Severi 1.29
2) Vanhanen Lauri 1.37
3) Martti Ilari 1.39
4) Henri Laakso Kiskon Kiskojat 1.40
5) Kantola Niklas 1.49
6) Lehtonen Aleksi
7) Lundström Jesper 2.17
8) Mäkelä Johannes 1.56
9) Helin Niklas 1.57
10) Holmberg Jonas Fribergs Gurkor 1.58
11) Lintuvuori Joel 2.00
12) Heikkilä Teemu 2.02
13) Vuori Roni 2.05
14) Nieminen Roope 2.08
15) Rantanen Emil 2.14
16) Norja Tuomas 2.15
17) Lundström Jesper 2.17
Juliaanan tyylinäyte!Tytöt 7 v. 800 m: Girls 7 year
1) Kivi Juliaana 3.40
2) Saara Jaatinen 3.54
3) Lehtonen Inka 4.13
4) Toivonen Emilia 4.23
5) Ylönen Aurora 4.35
6) Toivonen Roosa 4.48
Kärkikolmikko: Elias, Topias ja Oskari.Pojat 7 v. 800 m: Boys 7 year
1) Mäkelä Elias 3.09
2) Kantola Topias 3.17
3) Sariola Oskari Virtaan Nousu 3.33
4) Prusila Riku Marttilan Murto 3.46
5) Mastomäki Konsta 3.54
6) Leppänen Mathias EIF 4.21
7) Scotto CiMarco Samuele 4.34
Elina: ylivoimainen omassa sarjassaan!Tytöt 8-9 v. 1,2 km: Girls 8-9 years
1) Kakko Elina Perttelin Peikot 4.41
2) Kivi Katariina 4.59
3) Rannisto Sari 5.12
4) Oksana Sanni 5.13
5) Kapilo Matilda PIF 5.46
6) Hiltunen Janika Salpa 5.49
7) Nikkanen Netta Hämeenlinnan Tarmo 5.58
9) Kantola Juulia 6.17
Eemelin tyylinäytePojat 8-9 v. 1,2 km: Boys 8-9 years
1) Lagerbom Eemeli 4.36
2) Vuorinen Lassi Perniön Urheilijat 4.43
3) Mäkitalao Markus Paimion Urheilijat 4.47
4) Rajala Ville 5.15
5) Laiho Teemu 5.17
6) Hellsten Otto 5.21
7) Ylönen Tommi 5.25
Tytöt 10 – 12 v. n. 2 km: Girls 10-12 years
1) Nikkanen Nea Hämeenlinnan Tarmo 7.42
2) Sariola Sara-Sofia Virttaan Nousu 7.54
3) Pechuyeva Elisnveta 9.24
4) Aaltonen Pauliina Vihti 11.03
Pojat 10 – 12 v. 2 km: Boys 10-12 years
1) Vuorinen Lauri Perniön Urheilijat 6.54
2) Tuomela Matias 7.02
3) Kaarto Matias Salon Taekwondo 7.07
4) Alanne Pyry PePe 7.18
5) Tuomela Lauri 7.37
6) Martti Lauri 7.51
7) Prusila Rami Marttilan Murto 7.57
8) Kakko Teemu Perttelin Peikot 8.09
9) Saarinen Aaro 9.37
10) Kaarto Elis 9.38
Tytöt 13 – 14 v. 3,8 km: Girls 13-14 years
1) Mäkitalo Maria Paimion Urheilijat 16.03
2) Alanne Petra PePe 16.42
3) Kivi Minna 16.59
4) Norja Virva 18.17
Pojat 13 – 14 v. 3,8 km: Boys 13-14 years
1) Aaltonen Sami 18.44

Pojat 15 – 17 v. 4,2 km: Boys 13-14 years 4,2km
1) Lehtiö Ville 18.02
2) Yrjä Aki Perttelin Peikot 19.19

 


 

VI SALO MARATHON TULOKSET/RESULTS 2.9.2006:
startista/from the start!Maraton startti/Marathon start

Osallistujamäärät 2006:
Täysi marathon 52 ( M 42 ja N 10), Puoli marathon 69 (M 51 ja N 18), Salo-Tupuri Kävely 9 (M 2 ja N 7), Toimitsijat täysi marathon 2. Yhteensä: 132.
Osallistujamäärät 2005:
Täysi marathon 49 ( M 46 ja N 3), Puoli marathon 51 (M 40 ja N 11), Salo-Tupuri Kävely 9 (M 2 ja N 7), Toimitsijat täysi marathon 3. Yhteensä: 111.

Marathon, miehet yleinen (men general):
1) Marko Mäkinen 3:10:06
2) Heikki Puhakka 3:36.48
3) Juha Päivärinta 3:38.11
4) Enberg Stefan 3:40,24
5) Bäckström Miikka 3:43:31
6) Mika Sievi-Korte 3:48:42
7) Bengt Görasson 4.04,54
8) Hans Mansten 4:23:27
9) Koivisto Michael 4:30:03
10) Kaarlo Munkki 4:30:49
11) Tuomas Vataa 4:32:00
12) Matomäki Jaakko 4:33:30
13) Tatu Ikonen DNF

Marathon, miehet 40 (men 40):
1) Sahla Reijo 3:22.08
2) Markku Karro 3:22.41
3) Mika Kallioinen 3:26.20
4) Pasi Koskinen 3:36.02
5) Rainer Harell 3:50.53
6) Markku Lehtinen 3:56.42
7) Kuoppala Markku 4:28:20
8) Laine Olli 4:31:27
9) Suomalainen Reima 5:04.48
10) Sällylä Tapani 5:35:20
11) Jari Nieminen 5:58:55

Marathon, miehet 50 (men 50):
1) Veikko Ollila 3:08:58
2) Kivimäki Ismo 3:36;32
3) Yukio Morishita 3:40:41
4) Erkki Kivimäki 3:46;00
5) Anders Colliander 3:52.15
6) Pekka Luukko 4:13:21
7) Markku Linnakoski 4:15:39
8) Peltonen Pasi 4:28:34
9) Pihlajaniemi Markku 5:08;06
10) Peltonen Asko 5:22;38

Marathon, miehet 60 (men 60):
1) Esko Tamminen 4:22;32
2) Vesa Kämäri 4:41;06
3) Stig Söderström 4:55:17
4) Meiksi Johdanto 5:03;57
5) Mikko Liukkonen DNF

Marathon, miehet 70 (men 70):
1) Reijo Kunttu 5:08:43
2) Peippo Tauno 5:17;09
3) Vaisto Erkki 5:38:06

Marathon, naiset yleinen (women general):
1) Olga Besserebrennikova 4:27;50
2) Liisa Särmäntö 5:06;42

Marathon, naiset 40 (women 40):
1) Vauhkonen Hanna 3:58.45
2) Vallivaara-Pasto Ritva 4:03:24
3) Sari Kuusela 4:47:52
4) Hakanen Tarja 5:08:06

Marathon, naiset 50 (women 50):
1) Tuija Lehtonen 4:34:05
2) Pirkko Lehtinen 4:49:11
3) Birgitta Raittinen 5:00:20

Marathon, naiset 60 (women 60):
1) Seija Piispanen 4:34:04

Toimitsijamarathon 2006:
1) Hans Mansten Häjyt 5:51:33
2) Anderson Mwegerano 8:30:00 Salo Marathon Club

Puolimarathon, miehet yleinen (Halfmarathon, men, general):
1) Juuti Petri 1:19:30
2) Hannu Malmberg 1:20:00
3) Juha Korte 1:20:10
4) Ilkka Utriainen 1:21:40
5) Sibakov Tuomo 1:27:45
6) Hakala Rauno 1:29:43
7) Lehto Tero 1:30:09
8) Jouni Kouvo 1:31:08
9) Korin Tommy 1:32:47
10) Petri Kuusiniemi 1:33:02
11) Ville Karppelin 1:39:49
12) Tuomisalo Jari 1:40:52
13) Timo Karlsson 1:40:58
14) Veli-Matti Kilpeläinen 1:40:59
15) Vesa Valkonen 1:41:26
16) Sami Seppänen 1:43:35
17) Jari Vendelin 1:46:37
18) Karttunen Mika 1:55:37
19) Sauli Säilä 2:02:35
20) Mika Hatakko 2:02:35
21) Lindholm Jussi 2:02:51
22) Pasanen Jukka-Pentti 2:04:46
23) Petri Burtsov 2:06:25
24) Mika Vähämäki 2:13:56
25) Sami Nikander 2:26:18

Puolimarathon, miehet 40 (Halfmarathon, men 40):
1) Teppo Jyrkkiö 1:29:01
2) Meriläinen Timo 1:30:41
3) Hannu Rahikka 1:30:50
4) Erkki Tyry 1:30:55
5) Harri Suonio 1:34:20
6) Sami Kaarto 1:34:35
7) Suihkonen Keijo 1:40:22
8) Hellberg Timo 1:44:52
9) Heinonen Jarmo 1:46:28
10) Kari Lehtinen 1:54:30
11) Tapio Pulli 1:54:39
12) Wendelin Matti 1:59:28
13) Kaj Råstedt 1:59:37
14) Wallenius Rolf 2:09:45
15) Harri Jokinen 2:10:43

Puolimarathon, miehet 50 (Halfmarathon, men 50):
1) Esko Valtonen 1:28:21
2) Kari Nieminen 1:31:54
3) Pekka Suhonen 1:32:57
4) Jarmo Heino 1:41:15
5) Matti Suuronen 1:41:55
6) Jukka Pirhonen 1:47:32
7) Latva Risto 1:47:48
8) Koivumaa Veikko 1:52:40
9) Rauno Kakko 2:38:50
Puolimarathon, miehet 60 (Halfmarathon, men 60):
1) Lindroos Risto 2:00:31
2) Lindgård Per 2:21:11

Puolimarathon, naiset yleinen (Halfmarathon, women general):
1) Sari Juuti 1:29:12
2) Sanna Malaska 1:31:54
3) Jaana Salonen 1:36:17
4) Elovaara Jonna 1:40:48
5) Tiina Perälä 1:47:00
6) Salin-Hämäläinen Sari 2:03:52
7) Johansson Mari 2:06:25

Puolimarathon, naiset 40 (Halfmarathon, women 40):
1) Kaikkonen Merja 1:30:00
2) Apunen Eija 1:34:29
3) Koskelainen Jaana 2:09:42
4) Sari Markkola-Niemi 2:13:56
5) Tarja Leppänen 2:26:12
6) Tarja Marjelund 2:27:50
7) Catarina Johansen 2:38:50

Puolimarathon, naiset 50 (Halfmarathon, women 50):
1) Ynnilä Riitta 1:35:20
2) Pirjo Huhtanen 1:47:36
3) Löppönen Maija 2:06:09
4) Lausjärvi Arja 2:10:21

Kävely, miehet (Walking men):
1) Asko Aarimo 1:24:58
2) Osmo Kukkonen 1:26:50
Kävely, naiset (Walking women):
1) Tia Kaarto 1:17:51
2) Ulla-Mari Kaarto 1:17:51
3) Niinivirta Pirjo 1:24:38
4) Maija Kaksonen 1:24;50
5) Soile Malmgren 1:24:58
6) Aila Kukkonen 1:26:12
7) Kaarina Kukkonen 1:26:12

Puolimaraton Joukkuetulokset (halfmarathon teams):
1) Nokia Road Runners 4.58:08
(Jouni Kouvo 1.31:08, Jarmo Heino 1.41:15, Jarmo Heinonen 1.46:28)
2) Muurlan Kiri 5.05:01
(Esko Valtonen 1.28:21, Kari Nieminen 1.31:54, Jukka Pasanen 2.04:46)
3) Team Tillilihan 6.54:52
(Sari Markkola-Niemi 2.13:56, Mika Vähämäki 2.13:56, Sanna Malaska 2.27:00)


TULOKSET/RESULTS V SALON PIKKUJOULUJUOKSU 3.12.2006:
Juoksijat valmistautumassa kisaan....
Juoksijat valmistautumassa kisaan.....
MIEHET 10,5 km

1) Jari Tomppo, Endurance, 37,43
2) Ari Siuvatti, MuKi, 40,20
3) Hannu Rantala, Loimaa, 40,26
4) Petri Lietzen, Endurance 40,33
5) Pekka Kujanpää, Marttila, 40,42
6) Rauno Ekman, MuKi, 41,05
7) Kari Nieminen, MuKi, 41,29
8) Esko Valtonen, MuKi, 41,58
9) Jussi Mattila, Team 21500, 42,00
10) Kaj Söderholm, SIF, 42,43
11) Rami Heikkonen, Fiskarsin Urheilijat, 43,04
12) Johan Alanko 43,05
13) Mika Mäkirinne, Salon Liikuntatoimisto, 43,26
14) Magnus Kevin, Tenholan Urheilijat, 44,00
15) Hannu Kurppa 44,07
16) Marko Mäkinen, MuKi, 44,33
17) Timo Hellberg, Kirjakkalan Alku, 44,37
18) Jari Lintukangas, Ypäjä, 45,06
19) Ari Päivinen, Endurance, 45,18
20) Jukka Heikkilä, S-klubi, 45,24
21) Ari Leino, Halikon kunta, 46,02
22) Esko Tynkkynen, Someron Voima, 46,07
23) Jari Tuomisalo, Someron Voima, 46,30
24) Kari Raatikainen, OKV, 46,46
25) Kalle Myrberg, Åbo IFK, 47,26
26) Tommy Korin, ÖSK, 47,33
27) Jorma Tiiri, Loimaa, 47,37
28) Hans Falok, IF Trean, 47,49
29) Jouni Aalto, Turku, 48,00
30) Ville Eskelinen, Nokia Roadrunners 48,45
31) Karl Fagerholm, Nokia Roadrunners, 48,58
32) Pentti Tunnela, Vars.Suomen Veteraaniurh., 49,15
33) Timo Peltomaa, Häjyt, 49,22
34) Tuomo Nevala, Salo, 52,57
35) Jukka Pasanen, MuKi, 52,36
36) Mika Mannervesi, Halikon kunta, 53,14
37) Marko Laiho, Halikon kunta, 53,14
38) Tapio Halme, 53,19
39) Janne Savonen, Athletic Club, 54,04
40) Jari Kauppila, Turku, 55,09
41) Tuomas Tarkkanen, 55,24
42) Petteri Korkala, Global Athletic Club, 55,47
43) Juha Mäenpää, 55,58
44) Markku Laurinen, 56,07
45) Markku Karro, MuKi, 56,08
46) Harri Elovaara, MuKi, 56,08
47) Matti Laakso, PePe, 56,19
48) Sulo Järvinen, Paimio, 56,32
49) Teemu Hätönen, MuKi, 56,56.

POJAT 10,5 km:
1) Sebastian Österholm, ÖSK, 40,40
2) Andreas Selenius, ÖSK, 41,22.

Kävely miehet:
1) M. Sakkari 1,18,30
2) Pertti Vepsä Nakkila 1,29,33
3) Kalevi Saukkonen VSVU 1,29,33
4) Stig Eriksson Åbo IFK
5) Paavo Palokangas VSVU
6) Esko Nurmi Pöytyä
7) Juhani Enberg Kaarinan Finlandia Hiihtajät
8) Sabari Arkko Mikkeli
9) Keijo Soon, Rusko
10) Krister Weurlander, Siuntio.

NAISET 10,5 km

1) Anna Karrila, Espoon Tapiot, 43,07
2) Riitta Ynnilä, SuSi, 45,26
3) Paula Raatikainen, Terveyskeskus, 45,54
4) Mirjam Tynkkynen, Someron Voima, 46,08
5) Eija Rantala-Sorsa, Muurlan Vihuri, 49,10
6) Jonna Elovaara, 49,17
7) Virpi Lehto, Salon Liikuntatoimisto, 50,54
8) Sirkku Riikonen, 52,39
9) Pirjo Kivioja, Salon Liikuntatoimisto, 53,11
10) Tarja Mård, Turku, 55,09
11) Teija Toivonen, VsVu, 56,08
12) Päivi Särmäntö, Perniö, 58,59.

Kävely naiset:
1) Hämäläinen, Mikkeli 1,29,43
2) Marja-Leena Ukkonen, Mikkeli 1,32,19.

Työpaikkajoukkueet:
1. Salon Liikuntatoimisto 2,27,31
(Mika Mäkirinne 43,26, Virpi Lehto 50,54, Pirjo Kivioja 53,11,10)
2. Terveyskeskus 2,27,50
(Paula Raatikainen 45,54, Jonna Elovaara 49,17, Sirkku Riikonen 52,39)
3. Halikon Kunta 2,32,30
(Ari Leino 46,02, Mika Mannervesi 53,14, Marko Laiho 53,14).

Seurajoukkueet: 1. MuKi I 2,02,54
(Ari Siuvatti 40,20, Rauno Ekman 41,05, Kari Nieminen 41,29)
2. ENDURANCE 2,03,34
(Jari Tomppo 37,43, Petri Lietzen 40,33 Ari Päivinen 45,18
3. Osterby Sportklubb 2,09,35
(Sebastian Österholm 40,40, Andreas Selenius 41,22, Tommy Korin 47,33)
4. MuKi II 2,17,07
(Esko Valtonen 41,58, Marko Mäkinen 44,33, Jukka Pasanen 52,36)
5. Suunnaton Into (Hannu Kurppa 44,07, Tapio Halme 53,19, Tuomas Tarkkanen 55,24)
6. MuKi III 2,49,13
(Markku Karro 56,08, Harri Elovaara 56,08, Teemu Hätonen 56,56).

Jari Tomppo
Miesten sarjan ylivoimainen voittaja Jari Tomppo urakan jälkeen.


TULOKSET V SALON UUDENVUODENJUOKSU 31.12. 2006:
MIEHET 11,1 km

1) Kari Tuomas AngA 39.42
2) Savonheimo Jukka TuWe 39.43
3) Järventaus Octavia TuWe 41.14
4) Järvelä Simo Medivire 42.29
5) Elovaara Harri MuKi 43.14
6) Parttimaa Sakari Susi 43.21
7) Ekman Rauno MuKi 46.32
8) Kevin Magnus Tammisaari EIF 46.53
9) Valtonen Esko MuKi 47.08
10) Niemi Kari 47.44
11) Virta Jussi Forssan Salama 48.06
12) Korjin Tommy ÖSK 48.08
13) Miekka Timo 48.11
14) Välske Kimmo Nurmijärvi 48.25
15) Nyberg Tommi Roamers 48.38
16) Karro Markku MuKi 49.22
17) Laine Matti MuKi 49.42
18) Eskelinen Ville NRR 50.53
19) Hellberg Timo Kirjakkalan Alku 51.1
20) Virta Sami MS Parma 51.34
21) Virtanen Jari Paimion rasti 51.44
22) Tuominen Aki Nummen kipinä 53.22
23) Kauri Roni SMC 53.47
24) Vendelin Jari Susi 55.59
25) Ylönen Otso 56.22
26) Peltomaa Timo Häjyt 56.4
27) Syrjälä Ilkka Maskun palloseura 57.49
28) Mäkirinne Mika 58.51
29) Rantanen Hannu VSVU 1:00.55
30) Hätönen Tenho Muki 1:01.30
31) Yrttiranta Kauko Salpa 1:06.20
32) Nykänen Kari 1:06.21
33) Talikka Aarno Uskelan Urhot 1:14.41
34) Masalin Kim 1:22.36
NAISET 11,1 km:

1) Kauri Mari SMC 48.48
2) Toivonen Teija MuKi 50.03
3) Hannula Päivi VSVu 56.47
4) Riikonen Sirkku Uskelan Urhot 58.50
5) Kankaanpää ML Salo 1:01.49
6) Ylönen Outi SMC 1:01.49
7) Mäntysaari Maarit Salo 1:02.27
8) Risku Helmi 1:02.46
9) Mäkinen Airi Uskelan Urhot 1:11.47
10) Suomi Maarit Uskelan Urhot 1:14.33
11) Nurminen Pirjo Uskelan Urhot 1:14.40

POJAT alle 18v 11,1 km
1) Kaski Ossi Salo 53.27

TYTÖT alle 18v 11,1 km
1) Norja Virva 1:08.19