Salo Marathon Club

Kaikki Tulokset / all results 2004

 TULOKSET/RESULTS III SALON KEVÄTJUOKSU/SPRING RUNNING 10.4.2004

 


Puolimarathon startti 2004/halfmarathon start
Puolimarathon startti 2004/halfmarathon start

Reilut 50 juoksijaa osallistui tänä vuonna Salon Kevätjuoksuihin. Sää suosi tällä kertaa, ainakin jos vertaa edelliseen vuoteen, jolloin satoi räntää/lunta tosi kylmän pohjoistuulen säestäessä. Nyt oli pilvipoutaa ja lämmintä sentään muutama aste.

Miesten puolimaratonia (21.1km) hallitsi Simo Järvelä (Maarian Mahti), joka juoksi ihan kelpo ajan 1.18,04 ja jätti toiseksi tullutta Sakari Parttimaata (Suomusjärven Sisu) reilut 4 minuuttia. 5 km voittaja Jouni Anttila (Teivo Stayers) saapui maaliin vain hieman aikaisemmin (lähti tunnin myöhemmin) Järvelää, jolla pidempi matka painoi sen verran, ettei hän viitsinyt lähteä kisaamaan kumpi saa katkaista maalinauhan!

Naisten puolimaratonin vei reilun kahden minuutin erolla Emilia Raita (Turku) ennen Sirkku Riikosta (uskelan Urhot). Naisten 10 km vei radoiltakin tuttu huippujuoksija Maria Söderström (Hifk), joka melkein päihitti jopa miesten vastaavan matkan voittaneen Teppo Jalosen (Aspocomp), joka tosin kärsi jalan kramppauksesta ja hän joutui ottamaan muutaman kävelyaskeleenkin välillä. Naisten 5 km kirmaisi ylivoimaisesti nopeiten Maija Vuorinen (TuUl) voittaen Pirjo Kiviojan (Salon Vilpas) liki 3 minuutin erolla.

 

MIEHET/MEN 21.1 km:
1.Simo Järvelä Medivire/ MaarianMahti 1.18,04
2.Sakari Parttimaa Susi 1.22,14
3.Marko Mäkinen Halikko 1.28,47
4.Esko Valtonen MuKi 1.31,25
5.Kevin Magnus EIF 1.33,13
6.Mika Mäkirinne Salo 1.35,36
7.Ari Leino Halikko 1.36,45
8.Sami Kaarto Salo 1.37,50
9.Ville Eskelinen NRR 1.38,54
10.Miika Huotari Salo 1.55,01
11.Pynninen Jari RollsRoyce Oy 1.56,08
12.Into Saarela Forssa 2.13,52

MIEHET/MEN 10 km:
1.Teppo Jalonen Aspocomp 35,33
2.Ilkka Utriainen PePe 37,54
3.Ari Siuvatti Muurlan Kiri 38,31
4.Arto Laaksonen Lahden Ahkera 40,33
5.Timo Hellberg Kirjakkalan Alku 40,51
6.Mikko Kuikkaniemi Erektori 41,13
7.Anssi Suomi Nokia Roadrunners 47,01
8.Jyrki Alanne PePe 47,07
9.Aarne Talikka Uskelan Urhot 47,59
10.Jaakko Nurminen Uskelan Urhot 47,59
11.Aare Virta SuSi 49,29
12.Markku Laurinen Mellilän Huovit 53,07
13.Bertel Söderström HiFK 53,16
14.Pekka Mujunen Uskelan Urhot 53,32
15.Eino Mäkinen Alastaro 56,01

MIEHET 5 km:
1.Jouni Anttila Teivo Stayers 17,59
2.Dennis Rehnström EIF 18,23
3.Mauri Mikkola VSVU 18,57
4.Tatu Korhonen Marttila 22,35
5.Aimo Peltonen VSVU 23,26
6.Stig Erksson Åifk 26,00
7.Kauko Harteva Turku 26,17

POJAT/BOYS alle 18-v./under 18-y. 5 km:
1.Mikko Mäkitalo Paimion Urheilijat 22,18
2.Matti Mäkitalo Paimion Urheilijat 23,10
3.Pyry Alanne PePe 25,23

NAISET/WOMEN 21.1 km:
1.Emilia Raita Turku 1.42,03
2.Riikonen Sirkku Uskelan Urhot 1.44,35
3.Eija Rantala-Sorsa Muurla 1.47,18
4.Tove Danielsson Galaxy fitnessclub 2.13,04
Paula Raatikainen Uskelan Urhot DNF

NAISET/WOMEN 10 km:
1.Maria Söderström HiFK 36,01
2.Erja Lind Loimaa 53,53
3.Maarit Mäntysaari Salo 54,48
4.Arja Vahtera Nokia 58,25
5.Mia Schuvalow Halikko 1.00,07

NAISET/WOMEN 5 km:
1.Maija Vuorinen TuUL 20,22
2.Pirjo Kivioja Salon Vilpas 23,02
3.Paula Alanne PePe 25,31
4.Sari Keskivaari Salo 26,48
5.Seija Turunen Alastaro 30,06
6.Tytti Elomaa Salo 38,19

TYTÖT/GIRLS alle 18-v./under 18.y 5 km:
1.Petra Alanne PePe 24,10

voittaja/winner Simo Järvelä
Simo Järvelä


TULOKSET/RESULTS II TWIGA MINIMARATHON 28.8.2004:
10-12 vuotiaat tytöt matkalla!
10-12 vuotiaat tytöt matkalla!

Järjestyksessään toinen Twiga-minimaraton kilpailu juostiin Salon urheilukentällä reilun 140 juoksijan voimin, nuorimpien sarjojen kerätessä selvästi eniten osanottajia.

nuorimmaiset saavat mitalinsa!Tytöt/Pojat 3 – 4 v. 200 m, ei aikaa Girls/Boys 3-4 years no time:
1) Meri Alanne, PePe
2) Sonja Larbom, Muurla
3) Mikko Alm, PEU
4) Akseli Auranen, Salo
5) Henri Laakso, Kiskon Kiskojat
6) Aaro Routio, Salo
7) Oskar Kangasperko, Salo
8) Leevi Kauri, Halikko
9) Lydia Kauri, Halikko
10) Elina Tötteström, Halikko
11) Matti Kärkkäinen, Salo
12) Wilhelm Roman, Paimio
13) Jenni Laiho, Pertteli
14) Onni Kaarto, Salo
15) Oskari Sariola, Virttaan nousu
16) Jemina Salo, Kaarina
17) Roni Vuori, Salo
18) Tuomas Norja, Salo
19) Asta Lehtovaara, Halikko
20) Aarno Leino, Halikko
21) Lilli Roppsfeldt, Salo
22) Siiri Sutinen, PeU
23) Maija Martama, Salo
24) Vanamo Lindroos, Turku
25) Marko Juva, Halikko
25) Roope Nieminen, Halikko
26) Heikki Hiirola, Halikko
27) Viivi Syrjälä, Masku
28) Aada Hämäläinen, Halikko
29) Elli Leino, Halikko
1. Aino, 2. Minka ja 3. Elli-NoraTytöt 5 – 6 v. 400 m: Girls 5-6 years
1) Aino Reiman, Salo, 1.47
2) Minka Kalevo, Halikko, 1.48
3) Elli-Nora Kaarto, Salo, 1.51
4) Janika Hiltunen, Salo, 1.54
5) Henna Peltokorpi, Salo, 1.55
6) Veena Koskinen, Salo, 1.56
7) Emilia Vuori, Halikko, 1.56
8) Netta Nikkanen, Hämeenlinna, 1.59
9) Iida-Kaisa Juntunen, Dragons, 2.02
10) Matilda Kapilo, Piffen, 2.03
11) Aino Kaaarto, Salo, 2.07
12) Elina Kara, Salo, 2.12
13) Linda Wallenius, Halikko, 2.19
14) Aurora Ylönen,Salo, 3.05
15) Pinja Kara, Salo, 2.41
16) Juliana Stra, Salo, 3.05
xxx) Janni Sutinen DNF
pojat 5-6 vuottaPojat 5 – 6 v. 400 m: Boys 5-6 years
1) Lassi Vuorinen, Perniön Urheilijat, 1.37
2) Teemu Laiho, Pertteli, 1.42
3) Markus Kuivala, Perniö, 1.43
4) Jussi Töyrylä, Turku, 1.45
5) Nico Mannonen, Salo, 1.48
6) Tino Siren, Salo, 1.56
7) Antti Kärkkäinen, Salo, 2.01
8) Juho Mäki, Karinainen, 2.04
9) Nutti Lindroos, Turku, 2.06
10) Patrik Raussi, 2.11
11) Jere Roppsfeldt, Salo, 2.18
12) Eero Juntunen, Dragons, Hki, 2.19
13) Antti Laahisto, Salo, 2.22
14) Riku Prusila, Marttilan Murto, 2,26
15) Elia Routio,Salo 2.29
16) Joonas Alm, PEU, 2.31
1. Elina, 2. Sanni ja 3. VeraTytöt 7 v. 800 m: Girls 7 year
1) Elina Kakko, AngAnkkuri, 3.42
2) Sanni Oksanen, Muurla, 4.00
3) Vera Kesälä, Salon Vilpas, 4.02
4) Janina Hongista, Pertteli, 4.12
5) Kirsi Hiirola, Halikko, 4.14
6) Isabella Roman, Paimio, 4.20
7) Iida-Maria Riihiluoma, Dragons, 4.21
8) Emilia Kauppinen, Salo, 4.26
9) Henrietta Lehtinen, 4.27
10) Marlta Huittinen, Salo, 4.34
11) Taija Lottonen, Salo, 5.00
1. Eemeli L., 2. Eemeli A. ja 3. EetuPojat 7 v. 800 m: Boys 7 year
1) Lagerbom Eemeli, Salo, 3.34
2) Auranen Eemeli, Salo, 3.37
3) Eetu Lehtö, Halikko 7C, 3.51
4) Einari Leino, Ang. Ankkuri, 3.53
xxx) Vili Niini, Halikko DNF
Julia oli jo puolimatkassa ylivoimaisessa johdossa!Tytöt 8-9 v. 1,2 km: Girls 8-9 years
1) Julia Salo, TuUI, 4.48
2) Nea Nikkanen, Hämeenlinna, 5.00
3) Iida Rinne, Salon Vilpas, 5.09
4)Lilia Emaldynova, Ang.Ankkuri, 5.11
5) Liinu Lehtola, Salpa, 5.19
6) Sara-Sofia Sariola, Virttaan Nousu, 5.24
7) Iines Juntunen, Dragons, 5.29
8) Anni Reiman, Ang.Ankkuri, 5.37
9) Emmi Laaksonen, Salon Vilpas, 5.40
10) Heta Sallinen, Turku, 6.06
11) Miila Niini, Halikko, 6.06
12) Dora Litja, MaMu, 6.25
13) Marita Neulanen, MaMu, 6.25
14) Jenna Karlsson, Salo, 6.40
15) Ella Töyrylä,Turku, 6.49
xxx) Jenina Valovuori, Lammi DNF
voittaja Lauri VuorinenPojat 8-9 v. 1,2 km: Boys 8-9 years
1) Lauri Vuorinen, Perniön U, 4.35
2) Pyry Alanne, Pertt.Peikot, 4.36
3) Valtteri Kankaanpää, Lieto, 5.22
4) Jonatan Lehtinen, Turku, 5.24
5) Antti Juntunen, Dragons, 5.27
6) Tommi Peltokorpi, Salo, 5.44
7) Riku Vigelius, Salo, 5.53
8) Roope Vuori, Salo, 5.54
9) Eemeli Tynninen, Salpa, 6.11
10) Niklas Friberg, Halikko, 6.18
11) Sami Vigelius, Salo, 6.20
12) Jere Hiltunen, Salo, 6.28
13) Ville-Petteri Riihiluoma, Dragons, 6.30
14) Oskari Tuomikoski, Salo, 6.41
xxx) Joni Siren DNF
Janette syöksyi heti johtoon!Tytöt 10 – 12 v. 2,2 km: Girls 10-12 years
1) Janette Mäki, Loilesku, 7.30
2) Petra Alanne, PePe, 7.39
3) Minna Nurminen, Suomusj. SiSu, 7.55
4) Sanni Kivelä, Ang.Ankkuri, 8.05
5) Virva Norja, Salo, 8.16
6) Julia Vuori, Salon Vilpas, 8.21
7) Tiia Lottonen, Salo, 8.41
8) Johanna Nummela, Hämeenlinna, 8.56
9) Iida Laine, Ang.Ankkuri, 10.34
10) Katariina Kokko, Salo, 10.58
11) Mila Ridbeck, Salo, 10.59
12) Kata Halonen, Espoo, 11.29
13) Nora Nikkanen, Hämeenlinna, 12.34
voittaja Erno Suomisen lennokasta menoa!Pojat 10 – 12 v. 2,2 km: Boys 10-12 years
1) Erno Suominen, Halikko, 7.21
2) Dardan Sadiku, Salpa, 7.28
3) Janne Nieminen, Paimion Rasti, 7.31
4) Teemu Lottonen, Salo, 7.52
5) Matias Kaarto, Salo, 8.07
6) Rami Prusila, MaMurto, 8.21
7) Sasu Petteri Paija, PePe, 8.29
8) Henri Sallinen, Turku, 8.44
9) Elia Kaarto, Salo, 9.37
10) Mirko Kauhanen, FC Halikko, 9.39
11) Teemu Kakko, Ang.Ankkuri, 10.14
12) Aleksi Kivioja, Salon Vilpas, 12.40
13) Jesse Valovuori, Lammi, 15.15
xxx) Antti Parkkonen, DNS.
1.Cheela, 2.Frans ja 3.JetroPojat 13 – 14 v. 3,2 km: Boys 13-14 years
1) Cheela Kapilo, Piffen, 15.23
2) Frans Kapilo, Piffen, 17.14
3) Jetro Valovuori, Lammi, 20.39
4) Joni Posti, TPS, 24.30

Tytöt 13 – 14 v. 3,2 km Girls 13-14 years: 1) Jenni Hongisto, Pertteli, 24.39
1.JimiPojat 15 - 17v. 4.2 km Boys 15-17 years: 1) Jimi Posti, Tume, 15.59
tytöt ja pojat 13-4 vuotta ja pojat 15-17 vuotta lähdössä

tunnelmia

kannustusta löytyi katsomosta!


TULOKSET/RESULTS 4.9.2004:
IV SALO MARATHON & I ULTRA MARATHON noin 61 km

startista/from the start!Maraton startti/Marathon start
Ultramarathon, miehet yleinen (men general):
1) Jari Tomppo ultramarathon: 4.43,20 (marathon: 3.15,21)
2) Heikki Numminen ultramarathon: 5.29,20 (marathon: 3.44,16)
3) Eino Liponen Liedon Luja ultramarathon: 5.32,04 (marathon: 3.37,22)
4) Harri Nieminen: 5.37.10
5) Ari Päivinen: 5.38.00 (marathon 3.52)
6) Miikka Bäckström ultra marathon: 6.39,33 (marathon 4.36.15)
7) Hans Falck (DNF) 8) Petri Lietzen (DNF) 9) Samu Grönman (DNF)

Ultramarathon, pyörätuolikelaus miehet (wheel chair men):
1) Marko Nummelin: 4.10,20 (marathon: 2:14,25)

Marathon, miehet yleinen (men, general):
1) Olli Pakkanen, Ponnistus, 2.54,33
2) Pekka Salo 3.06,33
3) Marko Mäkinen Halikko 3.07,08
4) Reijo Sahla 3.15,45
5) Janne Klasila 3.23,28
6) Sami Valkama Espoo 3.25,31
7) Kari Niemi Halikko 3.35,22
8) Visa Lähdekorpi Turku 3.42,09
9) Lasse Laaksonen 3.48,52
10) Janne Nuopponen 3.51,09
11) Erno Valtonen 4.12,24
12) Timo Helle 4.20,11
13) Jarkko Mäki 5.10,52
13) Hans Mannsten 5.10,36
14) Mikko Laitinen 5.10,52

Pyörätuolikelaus, miehet (wheelchair, men):
1) Mika Vento Helsinki 2.12,13
2) Harri Sopanen Espoo (DNF)

Marathon, miehet 40 (men 40):
1) Pekka Ylä-Nikkilä Ponnistus 3.23,27
2) Jari Olli 3.36,33
3) Esa Nieminen Järvenpää 3.44,53
4) Markku Lindroos 3.48,59
5) Tapio Luukkanen Savonlinna 3.49,58
6) Bengt Göransson Falk IK 3.51,37
7) Juha Kemiläinen Nokia RR 3.58,32
8) Raimo Nieminen Vantaa 4.15,26
9) Matti Jormakka 4.20,09
10) Matti Kuikka 4.25,47
11) Paavo Tikkanen 4.36,45
12) Heikki Lielahti 4.58,43

Ultramarathon, naiset yleinen (women general):
1) Outi Sivosavi Liedon Luja ultramarathon: 5.53,11
2) Maria Tähkävuori ultramarathon: 6.31,09 (marathon 4.30,16)

Marathon, naiset yleinen (women general):
1) Tiina Tarvainen 4.49,30

Marathon, naiset 40 (women 40):
1) Päivi Jakobsson 4.58,42

Marathon, naiset 50 (women 50):
1) Kirsti Piipari 4.19,51
2) Eira Lindqvist Häjyt 4.37,40

Marathon, miehet 50 (men 50):
1) Ilkka Pihlajamäki Orimattila 3.09,02
2) Veikko Ollila 3.10,38
3) Kari Katainen Häjyt 3.13,57
4) Unto Leinikka Salo MC 3.28,25
5) Yokio Morishita 3.38,11
6) Pekka Rutanen 3.41,46
7) Risto Vainio Turun Suunnistajat 3.57,56
8) Esa Nevalainen 3.58,31
9) Lasse Lastuvuori 3.59,38
10) Raimo Saarinen Häjyt 4.01,05
11) Esko Tamminen 4.20,07
12) Hannu Turunen 4.27,58
13) Seppo Huhtamäki Häjyt 4.41,44
14) Heikki Kärkkäinen 5.19,42
15)Esa Arvekari (DNF)
Heikki Pentikäinen (DNF ?)

Marathon, miehet 60 (men 60):
1) Kari Ranta Järven Kiertäjät 3.37,45
2) Raimo Hyvärinen 4.05,48
3) Stig Söderström 4.22,36
4) Matti Kitunen 4.30,46
5) Matti Mänttäri 4.51,53
6) Kalevi Satopää 4.58,43

Marathon, miehet 70 (men 70):
1) Tauno Peippo 4.13,00
2) Lauri Helimäki 4.13,51
3) Onni Siltala 4.19,25

12.9.2004 Toimitsijamarathon:
1) Anderson Mwegerano 5.34,45
lähtö
Ultramaratoonarit lähtevät pitkälle matkalleen. Voittaja Jari Torppo enteellisesti nro 1.
alkujumppa
Gym&Fitness Centerin
tytöt hoitivat alkuverryttelyn!

TULOKSET/RESULTS 4.9.2004: IV SALO PUOLIMARATHON/HALF MARATHON & I SALO-TUPURI KÄVELYT/WALKING
startista/from the start!
Startista/From start!
Puolimarathon, miehet yleinen (Halfmarathon, men, general):
1) Tauno Wetterstrand 1.27,16
2) Tero Lehto 1.39,21
3) Toni Salminen 1.40,25
4) Ville Saarimaa Åbo Akademi 1.40,42
5) Joni Rintamaa Someron Esa 1.44,58
6) Joakim Gröönroos 1.47,45
7) Jari Vendelin 1.50,55
8) Jan Sten 1.56,11
9) Jouni Pesonen 1.58,14
10) Mika Kivijoki 1.59,40
11) Mika Hyvölä 2.05,51
12) Paavo Mujunen Uskelan Urhot 2.06,47
13) Pekka Mujunen Uskelan Urhot 2.07,52
14) Ilpo Airio 2.30,00

Puolimarathon, miehet 40 (Halfmarathon, men 40):
1) Ari Siuvatti 1.32,07
2) Kai Linjamäki Viipurin Urheilijat 1.35,27
3) Heimo Meriö 1.42,16
4) Jorma Luomala 1.42,17
5) Risto koirikivi 1.47,06
6) Kai Mäkelä 1.47,17
7) Ulf Heimberg 1.54,18
8) Hannu Ruunavaara Turku 1.55,55
9) Stefan Heimberg 2.01,37
10) Kari Lehtinen 2.04,26
11) Mikko Halkilahti 2.07,22
12) Timo Huhtanen 2.08,30
13) Matti Karplund (DNF ?)

Puolimarathon, miehet 50 (Halfmarathon, men 50):
1) Esko Tynkkynen Someron Voima 1.42,22
2) Esa Vuonoranta 1.47,34
3) Taisto Tetri 1.52.57
4) Matti Suuronen 1.54,18
5) Risto Latva 1.55,51
6) Jorma Kallio 2.34,12

Puolimarathon, miehet 60 (Halfmarathon, men 60):
1) Risto Lindroos 2.04,42
2) Lauri Saari 2.05,59

Sauvakävely, miehet (Nordic walking men):
1) Ismo Sjöblom 2.04,02

Kävely, miehet (Walking men):
1) Raimo Kanniainen Salo 1.22,41
2) Keijo Soon 1.28,53
Puolimarathon, naiset yleinen (Halfmarathon, women general):
1) Jenni Järvinen 1.50,49
2) Tiina Lindroos 1.54,24

Puolimarathon, naiset 40 (Halfmarathon, women 40):
1) Riitta Ynnilä 1.49,52
2) Anne Väliniemi Turun Urheiluliitto 1.52,00
3) Tuija Lehtonen Liedon Luja 2.05,25
4) Aila Hirvonen 2.07,11
5) Raija Kujanpää 2.14,20

Puolimarathon, naiset 50 (Halfmarathon, women 50):
1) Mirjam Tynkkynen Someron Voima 1.42,22
2) Seija Piispanen VSVU 2.05,25
3) Merja Lastuvuori 2.07,41

Sauvakävely, naiset (Nordic walking women):
1) Kyllikki Sjöblom 2.04,02
2) Seija Viskari 2.05,14
3) Riitta Tamminen 2.08,20
4) Merja Peltola 2.08,20
5) Leena Alanko Salo 2.43,46

Kävely, naiset (Walking women):
1) Sari Essayah 1.28,53
2) Marja-Liisa Wallius Muurla 2.07,30

Sarin tuuletus!
Kaikkien aikoja paras suomalaiskävelijätär (mm. maailmanmestari 1993 Stuttgartissa, euroopanmestari 1994 Helsingissä) SARI ESSAYAH oli myös mukana tapahtumassa ja tuli maaliin - tietenkin voittajana!

TULOKSET III SALON PIKKUJOULUJUOKSU 28.11. 2004
Christmas Party 2004:

Startti/Start
III Salon pikkujoulujuoksu juostiin kirpeässä pakkassäässä, pakkasta oli reilun toistakymmentä astetta. Ilma oli kuitenkin tyyni, joten kylmyys ei kovasti haitannut juoksijoita. Reitti oli paikka paikoin hieman liukas johtuen torstaisesta vesisateesta.
MIEHET 10,5 km

1. Salo Jukka 36,22
2. Kaartinen Markku 38,16
3. Leppänen Markku 38,28
4. Parttimaa Sakari 38,48
5. Järvelä Simo 40,33
6. Kevin Mangus 41,07
7. Elovaara Harri 41,10
8. Jyrkkiö Teppo 41,21
9. Leppänen Pekka 41,42
10. Siuvatti Ari 41,58
12. Mäkirinne Mika 42,11
13. Rosnell Seppo 42,15
14. Salakka Matti 42,24
15. Nieminen Kari 43,58
16. Mäkinen Marko 44,00
17. Hellberg Timo 44,50
18. Aalto Jouni Sakari 47,00
19. Myrberg Carl 48,07
20. Eskelinen Ville 48,13
21. Vendelin Jari 48,38
22. Tiiri Jorma 49,09
23. Nevala Tuomo 50,56
24. Karro Markku 50,56
25. Harteva Kauko 51,55
26. Rekilä Pauli 52,47
27. Fredricksson Leif 52,51
28. Söderholm Kaj 54,02
29. Tarkkanen Tuomas 54,59
30. Kukkonen Osmo 55,32
31. Mäkinen Eino 57,12
32. Ikonen Timo 59,10
33. Hätönen Tenho 59,17
34. Parkkola Reijo 59,23
35. Weurlander Krister 62,16
36. Saukkonen Kalevi 81,56
37. Väisänen Sakari 85,38

POJAT 10,5 km:
1. Gröndahl Mika 41,31
NAISET 10,5 km

1. Karrila Anna 44,06
2. Koivu Sari 46,57
3. Toivonen Teija 51,16
4. Riikonen Sirkku 52,16
5. Santamäki Helena 54,35
6. Hirvonen Aila 55,32
7. Lind Erja 57,12
8. Lehtonen Tuija 57,28
9. Piispanen Seija 57,28
10. Turunen Seija 60,40

Anna Karrila
Anna Karrila maalissa!!


Jukka Salo
Miesten sarjan voittaja Jukka Salo karkasi muilta jo hyvissä ajoin.
matkalla
Takana reilut 7 kilometriä.


TULOKSET III SALON UUDENVUODENJUOKSU 31.12. 2004:

III Salon uudenvuodenjuoksu keräsi mukavasti 65 osallistujaa starttivaatteen alle. Miehissä paras oli viimevuotiseen tapaan Turun Weikkojen Jukka Savonheimo ja naisista kiireisintä vauhtia piti Anne Karrela.

MIEHET 10 km

1. Savonheimo Jukka TuWei 35.12
2. Salo Jukka 35.31
3. Örnmark Anders TIF 37.47
4. Parttimaa Sakari SuSi 38.03
5. Mannervesi Mika PR 38.07
6. Tomppo Jari MuKi 38.54
7. Elovaara Harri MuKi 39.12
8. Kivinen Risto AngA 40.48
9. Laaksonen Lasse 40.51
10. Kevin Magnus EIF 41.20
11. Virta Jussi FoSa 41.37
12. Hakala Rauno SuSi 42.02
13. Ekman Rauno MuKi 42.03
14. Rosnell Seppo NRR 42.18
15. Nieminen Kari MuKi 42.30
16. Valtonen Esko MuKi 42.53
17. Hellberg Timo 43.08
18. Salo Kai Kaarina 43.14
19. Kauri Roni SMC 43.23
20. Miekka Timo Vantaa 43.33
21. Korin Tommy GIF 43.51
22. Raatikainen Kari 43.53
23. Karro Markku MuKi 46.22
24. Eskelinen Ville Roamers 47.02
25. Sivosavi Veikko Viking Line 47.31
26. Leinikka Unto 47.42
27. Syrjälä Timo 47.43
28. Tiiri Jorma Loimaa 48.02
29. Reponen Juha Muurla 49.15
30. Leppänen Markku Muurla 50.22
31. Jaatinen Marko 50.32
32. Uutela Jari 50.44
33. Kaski Ossi 50.50
34. Peltomaa Timo Häjyt 50.57
35. Lindström Ilkka Kisko VPK 51.03
36. Hartava Kauko Lilu 51.44
37. Leskinen Kauko FOA 51.47
38. Mäkelä Hans SMC 52.09
39. Rantanen Hannu 53.15
40. Pynninen Jari Rolls Royce 53.38
41. Tuominen Aki MuKi 56.39
42. Hätönen Tenho 57.09
43. Pasanen Jukka Muurla 58.19
44. Yrttiranta Kauko Salpa 1:01.26
45. Martikainen Eino Muurla 1:02.08
46. Masalin Kim 1:02.41
47. Saukkonen Kalevi 1:03.53
48. Kanniainen Raimo DNF

KÄVELY:
1. Tuominen Aulis
NAISET 10 KM:

1. Karrela Anne EsTa 42.12
2. Koivu Sari TuWei 43.22
3. Rantala-Sorsa Eija 46.02
4. Raatikainen Paula 47.08
5. Sivosavi Outi LiLu 47.30
6. Ketto Pirkko TuWei 48.32
7. Riikonen Sirkku 50.06
8. Jaatinen Satu 50.31
9. Hannula Päivi VSVU 52.46
10. Mäntysaari Maarit 56.07
11. Lehtonen Tuija LieLu 56.24
12. Piispanen Seija 56.24
13. Mäkinen Airi UskU 1:02.04
14. Särmäntö Päivi 1:06.09
15. Julin Katja 1:09.42

KÄVELY:
1. Tuominen Tuulikki