Salo Marathon Club

 Kaikki Tulokset / all results 2003

TULOKSET/RESULTS II SALO KEVÄTJUOKSU/SPRING RUNNING 5.4.2003:


Puolimaraton startti 2003
Puolimarathon startti/halfmarathon start

II SALO KEVÄTJUOKSU käytiin reilun 50:n urhoollisen juoksijan voimin, jotka eivät pelänneet ankaria olosuhteita. Toisin kuin juoksun nimestä voisi päätellä, oli ilma erittäin kolea parin asteen pakkasen sekä kovan ja kylmän pohjoistuulen "ansiosta"!

MIEHET/MEN 21.1 KM:
1. Jari Tomppo Muurlan Kiri 1.28,33
2. Pekka Leppänen Mellilä 1.29,17
3. Sivosavi Veikko Viking Line 1.33,37
4. Mäkinen Marko 1.35,34
5. Kari Nieminen Muurlan Kiri 1.41,18
6. Markku Karro Muurlan Kiri 1.41,19
7. Urpo Sorsa 1.42,41
8. Jorma Tiiri VSVU 1.42,42
9. Elovaara Harri MuKi 1.42,52
10. Ari Leino Halikko 1.44,16
11. Lindgren Mika 1.46,09
12. Salmio Antti Nokia RR 1.54,18
13. Karlsson Timo Piiroinen 1.59,44
14. Vinberg Bengt 1.59,48
15. Kauko Harteva Turku 2.00,15
16. Vinberg Berndt 2.00,29
17. Saviranta Arto Nokia RR 2.04,48
18. Mika Simonen 2.24,14
19. Arto Pasio 2.26,12

MIEHET/MEN 10 KM:
1. Simo Järvelä Maarian Mahti 34,44
2. Ari Siuvatti Muurlan Kiri 39,26
3. Teppo Jyrkkiö Espoo Tapio 40,00
4. Örnmark Anders 41,32
5. Timo Syrjälä 42,44
6. Roni Kauri Halikko 43,26
7. Tunnela Pentti 45,02
8. Ville Eskelinen NRR 46,00
9. Jari Vendelin Suomusjärven Sisu 47,57
10. Fredrikson Leif Lohja 51,05
11. Uusi-Oukari Mikko 51,37
12. Jarmo Heino NRR 53,32
13. Virta Ismo 53,44

NAISET/WOMEN 21.1 KM:
1. Teija Toivonen Muurlan Kiri 1.42,51
2. Helena Santamäki Ypäjän Yllätys 1.46,44
3. Eija Rantala-Sorsa 1.53,21
4. Marianne Takatalo 2.00,29
5. Tuula Voutilainen Primetime 2.03,45

NAISET/WOMEN 10 KM:
1. Sari Koivu Turun Veikot 41.31
2. Kirsti Pokka Leppävaaran Sisu 42.57
3. Sini Huhtala Alastaron Urheilijat 51.26
4. Lindgren Jaana 53.32

NAISET/WOMEN 5 KM:
1. Katrin Kreen Muurlan Kiri 22.08
2. Elomaa Tytti 41.29

MIEHET/MEN 5 KM:
1. Sami Syrjälä Marttilan Murto 17.17
2. Mauri Mikkola VSVU 18.26
3. Miika Kaven Fortum Naantali 18.33
4. Ari Jussila VSVU 20.20
5. Aimo Peltonen 23.32
6. Tatu Korhonen Kaarina 23.38
7. Reijo Parkkola 24.10
2. Lauri Saari 24.28


TULOKSET/RESULTS TWIGA MINIMARATHON 30.8.2003:
matkaan!
jee jee!Toinen Salo Marathon Clubin järjestämä Minimaraton, tästä vuodesta alkaen Twiga Minimarathon-nimellä (Twiga on swahilin kielen sana, joka tarkoittaa suomeksi kirahvi) järjestettävä kisa juostiin mukavan lämpöisessä, puolipilvisessä säässä. Juoksijoita ilmestyi radalle reilusti toistasataa ikähaarukan ollessa neljästä seitsemääntoista vuoteen. Juoksutyylejä oli melkein yhtä monta kuin juoksijoitakin, niinpä erot venähtivät joissain sarjoissa yllättävänkin suuriksi. Esimerkiksi 7-vuotiaiden tyttöjen sarjan voittaja, Salolainen Iida Rinne jätti kilpasiskojaan lennokkaalla askeleellaan todella reilusti. Toki kaikki kilpailijat olivat varmasti tyytyväisiä, sillä kaikki osallistujat saivat vaivanpalkaksi hienon kirahvi-aiheisen mitalin sekä t-paidan. Lisäksi kaikien sarjojen kolme parasta sai hienon kirahvi-pokaalin.
1. Elina, 2. Saara ja 3. Minttu Tytöt 5 – 6 v. 400 m: Girls 5-6 years
1) Elina Kakko Ankkurit 1.39,7
2) Saara Smolander Salo 1.47,5
3) Minttu Turunen Salo 1.49,6
4) Roosa Hellman Littoinen 1.52,2
5) Janika Hiltunen Salo 2.01,6
6) Veena Koskinen Salo 2.02,0
7) Isabella Romam Paimio 2.04,6
8) Henna Peltokorpi 2.07,4
9) Netta Nikkanen Hämeenlinna 2.07,7
10) Saana Tindell Salo 2.08,2
11) Emma Juuti Salo 2.12,2
12) Elli-Nora Kaarto Salo 2.12,5
13) Katri Sipola Helsinki 2.12,8
14) Nelli Hellberg Perniö 2.15,5
15) Iida-Maria Riihiluoma Skorpioonit 2.18,4
16) Aino Juurinen Salo 2.21,9
17) Aino Kaarto Salo 2.32,4
18) Aino Reiman Salo 3.12,8
voittaja Riku Laine maalissa!Pojat 5 – 6 v. 400 m: Boys 5-6 years
1) Riku Laine Salo 1.36,4
2) Eemeli Lagerbom Muurla 1.49,9
3) Nico Mannonen Salo 1.53,4
4) Niko Kankare Muurla 1.54,8
5) Jussi Teyrora Turku 1.55,1
6) Robin Saari Pertteli 1.57,5
7) Niko Hellman Littoinen 2.03,5
8) Santeri Smolander Salo 2.14,1
9) Patrik Peltokangas Preitilä 2.31,0
10) Joonas Alm Perniö 2.33,4
11) Antti Laahisto Salo 2.42,3
12) Leevi Takatalo Halikko 2.46,1
13) Eero Juntunen Skorpionit 3.06,1
14) Leevi Kauri Halikko 3.11,1
15) Juuso Kankare Muurla 3.17,5
16) Wilhelm Romam Paimio 3.33,8
1. Iida, 2. Iines ja 3. AnnikaTytöt 7 v. 800 m: Girls 7 year
1) Iida Rinne Salo 3.39,5
2) Iines Juntunen Skorpionit 4.03,9
3) Annika Hyyppä Ypäjä 4.05,2
4) Tiia Vuorinen Salo 4.29,0
1. Niklas, 2. Tommi ja 3. RikuPojat 7 v. 800 m: Boys 7 year
1) Niklas Friberg Halikko 3.45,0
2) Tommi Peltokorpi 3.46,0
3) Riku Vigelius Salo 3.47,6
4) Roope Vuori Salo 3.47,8
5) Sami Vigelius Salo 4.05,4
6) Max Mwegerano SMC 4.13,6
7) Aaro Saarinen Muurla 4.47,2
8) Janne Siimesvaara Salo 4.51,0
9) Elias Mertanen Oitti 4.57,5
1. Satu, 2. Nea ja 3. JohannaTytöt 8-9 v. 1,2 km: Girls 8-9 years
1) Satu Koivu Liedon Luja 5.05,7
2) Nea Nikkanen Hämeenlinna 5.26,8
3) Johanna Sarkkinen Helsinki 5.36,3
4) Jenina Valovuori Lammi 5.50,5
5) Martina Saari PP 5.57,8
6) Viivi Vahala SalVil 6.09,8
7) Ulrika Auvinen Turun Riento 6.14,6
8) Anni Reiman Salo 6.15,7
9) Johanna Nummela Hämeenlinna 6.20,0
10) Violiina Perkonoja Salo 6.22,3
11) Reeta Mäkelä Halikko 6.24,8
12) Riina Vuorinen Salo 6.32,9
13) Emmi Laaksonen Salon Uimarit 6.56,3
14) Emilia Ketola Salon Uimarit 7.00,9
Pojat 8-9 v. 1,2 km: Boys 8-9 years
1) Aku Laine Salo 4.43,0
2) Pyry Alanne PePe 4.45,8
3) Teemu Lottonen Salpa 4.47,9
4) Santeri Leino FC Halikko 4.48,2
5) Antti Parkkonen Salpa 4.50,3
6) Aapo Aaltio Rajamäen Rykmentti 4.52,1
7) Petteri Peltokangas Preitilä 4.53,8
8) Matias Kaarto Salo 5.07,7
9) Toni Mattila Somero 5.17,7
10) Matti Harju Salo 5.20,9
11) Teemu Puotsaari Salo 5.30,9
12) Anttu Marjala Muurla 5.38,3
13) Aleksi Kivioja SalVil 5.48,8
14) Valle Marjala Muurla 5.55,1
15) Akseli Pelander Salo 5.55,8
16) Teemu Kakko Angelniemen Ankkurit 5.58,3
17) Elias Kaarto Salo 6.21,3
18) Jesse Valovuori Lammi 7.08,1
19) Mikael Mertanen Oitti 7.15,9
20) Ville-Petteri Riihiluoma Skorpionit 7.25,5
21) Joona Juuti Salo keskeytt.
1. Minna, 2. Petra ja 3. SanniTytöt 10 – 12 v. 2,2 km: Girls 10-12 years
1) Minna Kivi PePe 7.28,1
2) Petra Alanne PePe 7.38,8
3) Sanni Kivelä Angelniemen Ankkuri 7.48,2
4) Tiia Lottonen Salpa 8.03,0
5) Sofia Pelander Salon Uimarit 8.18,8
6) Janika Takatalo SalVil 8.21,0
7) Virva Norja Salo 8.24,1
8) Sanna Mikkola HalSu 9.14,8
9) Sanni-Mari Kaarto Salon Uimarit 9.20,5
10) Ida-Maria Nummela Hämeenlinna 9.22,2
11) Peppi Marjala Muurla 9.39,9
12) Riina Mäkelä HalSu 9.54,9
13) Linda Hannonen Salo 10.13,4
14) Rebekka Kivi Tuusula 10.23,5
15) Noora Nikkanen Hämeenlinna 11.58,3
16) Laura Hakala Ypäjä 12.33,9
17) Kati Hyyppä Ypäjä 12.48,9
Pojat 10 – 12 v. 2,2 km: Boys 10-12 years
1) Juho Kannari Salon HT 7.18,6
2) Samuli Leino Halikko 7.21,0
3) Nhamo Zinhu Turku 7.24,7
4) Erno Suominen SalVil 7.27,5
5) Johannes Tadesse Salon baanaliiga 7.40,5
6) Jetro Valovuori Lammi 8.42,5
7) Niko Lehtovirta Halikon Hakoniskat 9.14,2
8) Juhana Mertanen Oitti 9.49,0
9) Joni Posti TPS 10.18,2
10) Eeli Takatalo Halikko 11.02,5
1. Sanna, 2. SusannaTytöt 13 – 14 v. 3,2 km: Girls 13-14 years
1) Sanna Mattila Someron Esa 19.55,8
2) Susanna Ketola Salon Uimarit 19.58,7

 

Tytöt 15 – 17 v. 4,2 km: Girls 15-17 years
1) Maija Ketola Marttilan Murto 20.49,5

 

1. Jimi-Petteri, 2. Miikka ja 3. KimmoPojat 15 – 17 v. 4,2 km: Boys 15-17 years
1) Jimi-Petteri Posti TPK 18.01,5
2) Miikka Frantti Salo 19.12,2
3) Kimmo Karro Pertteli 19.57,2


III SALO MARATHON 6.9.2003 TULOKSET/RESULTS:
startti on tapahtunut/from the start!

Kolmannen kerran järjestetty SALO MARATHON kokosi lähtöviivan taakse reilusti toistasataa pitkänmatkanjuoksun harrastajaa, jotka Salon kaupunginjohtajan MATTI RASILAn tervehdyssanojen jälkeen pääsivät taivaltamaan joko koko maratoonia (42,195 km) tai puolimaratoonia erittäin kauniissa ja lämpimässä säässä. Puolimaratoonin nopein oli Nokia Road Runnersin MIKA WETTERSTRAND, joka käytti matkaan aikaa 1:19,00. Seurakaveri SEPPO ROSNELLin tyytyessä toiseen sijaan reilut 4 minuuttia jäljessä. Naisten sarjan nopein oli Halikkolainen MARI KAURI, joka emännöi kisaa täysin omassa luokassaan, sillä aikaa kului melkein 14 minuuttia ennenkuin maalilinjan toisena ylitti Oripään Vesan LEA TUOMISTO.

Marathon, miehet yleinen (men, general):
1. Mäkinen Marko 3:24.52
2. Lietzen Petri Muki 3:26.36
3. Lindroos Markku Kuusjoen Humu 3:31.48
4. Ilola Ari Liesjärvi 3:37.56
5. Harell Rainer Turku 3:43.15
6. Nugent Sean Helsinki 4:13.26
7. Huhtala Janne Espoo 4:15.33
8. Korpi-Kyyny Marko 4:16.27
9. Rauhala Mika Sauvo 4:45.56
10. Kanninen Juha Espoo 4:46.41
11. Mannsten Hans HKV 4:54.46

Pyörätuolikelaus, miehet (wheelchair, men):
1. Nummelin Marko 3:03.13


Marathon, miehet 40 (men 40):
1. Mäkelä Ari-Matti Halikko 3:07.26
2. Olli Jari Maskun Kataja 3:28.00
3. Hassi Rainer Varalan Maratonklubi 3:33.49
4. Kemiläinen Juha Nokia RR 3:48.20
5. Tiiri Jorma VSVU 3:49.00
6. Suomi Ari TemaTek 3:51.21
7. Nevanperä Juha Hämeenlinna 3:51.38
8. Tauriainen Kalevi Porvoon Sporttiklubi 3:54.30
9. Lielahti Heikki Varalan Maratonklubi 3:59.27
10. Nieminen Esa Järvenpää 4:01.25
11. Jormakka Matti Espoo 4:10.04
12. Aaltio Petri Nokia RR 4:22.45
13. Kukka Tapio PCE Engineering 4:23.11
14. Noppee Seppo Turku 4:26.15
15. Linnakoski Markku Nummen kipinä 4:40.10
16. Tervonen Markku 4:46.40
17. Falck Hans IF Trean 5:09.35
18. Hohenthal Risto Varalan Maratonklubi 5:15.16

Marathon, miehet 50 (men 50):
1. Morishita Yukio Häjyt 3:31.08
2. Viljakainen Kari Porvoon Sporttiklubi 3:32.02
3. Leinikka Unto Salon Voimailijat 3:33.38
4. Kivimäki Ismo VSVU 3:44.56
5. Saarinen Raimo Häjyt 3:52.45
6. Lastuvuori Lasse HYSVU 3:53.25
7. Suominen Ari Espoo 4:02.29
8. Koskinen Heikki LUM 4:07.18
9. Verkasalo Pekka Tuusula 4:09.24
10. Johdanto Meiksi 4:14.38
11. Luoto Markku 4:16.25
12. Kitunen Matti Anjalankoski 4:36.01
13. Koskinen Markku Turun Metsänkävijät 4:37.03
14. Tamminen Esko PS-PU 4:41.39
15. Karttunen Jarmo Varalan Maratonklubi 4:46.41

Marathon, miehet 60 (men 60):
1. Siltala Onni Myllykosken KV 4:26.01
2. Honkanen Seppo 4:29.08
3. Mänttäri Matti Varalan Maratonklubi 4:42.46
4. Risto Ahti Ypäjä 4:43.57

Marathon, miehet 70 (men 70):
1. Peippo Tauno 4:25.30

Joukkueet (Teams):
1. I Varalan Maratonklubi 11:40:24 (Hassi Raine 3:33:49, Heikki Lielahti 3:59:27, Erja Laitakari 04:07:00)
2. Häjyt 12:16:41 (Yukio Morishita 3:31:08, Raimo Saarinen 3:52:45, Eira Lindqvist 4:52:48
3. II Varalan Maratonklubi 12:26:19 (Terttu Ahmaniemi 4:07:08, Merja Lastuvuori 4:07:59, Oivi Toivonen 4:11:12)
4. III Varalan Maratonklubi 13:41:48 (Päivi Iskokoski 4:12:21, Matti Mänttäri 4:42:46, Jarmo Karttunen 4:46:41)

Marathon, naiset yleinen (women general):
1. Rantala-Sorsa Eija PePe 3:39.48
2. Lindroos Tiina Kuusjoen Humu 3:57.38
3. Jäkkö Pilvi Espoo 4:14.19
4. Paunila Senja Uki 4:17.35
5. Suonpää Marika 5:08.45

Marathon, naiset 40 (women 40):
1. Iskokoski Päivi Varalan Maratonklubi 4:12.21
2. Remahl Taina Tampere 4:23.19

Marathon, naiset 50 (women 50):
1. Laitakari Erja Varalan Maratonklubi 04:07.00
2. Ahmaniemi Terttu Varalan Maratonklubi 4:07.08
3. Lastuvuori Merja Varalan Maratonklubi 4:07.59
4. Toivoniemi Oivi Varalan Maratonklubi 4:11.12
5. Raittinen Birgitta Espoo 4:48.10
6. Lindqvist Eira Häjyt 4:52.48
matkaa on vielä jäljellä...
Matka taittuu joutuisasti...

...palkintojenjakoon!
Maalissa odottivat kauniit pokaalit.
III SALO PUOLIMARATHON/HALF MARATHON 6.9.2003 TULOKSET/RESULTS:
startti on tapahtunut/from the start!
Puolimarathon, miehet yleinen (Halfmarathon, men, general):
1. Wetterstrand Mika NRR 1.19.00
2. Kuikkaniemi Mikko Erektori Sotkia 1.29.16
3. Saukkio Peetu Salon Moottorikerho 1.33.27
4. Kaarto Sami Salo 1.35.08
5. Eriksson Morten KSF 1.37.17
6. Suonio Harri PePe 1.37.47
7. Turunen Marko Uusikaupunki 1.38.42
8. Lehmussaari Janne Salo 1.41.09
9. Kareila Tuomo Turku 1.43.05
10. Vendelin Jari SuSi 1.44.05
11. Turunen Teemu Turku 1.45.37
12. kosonen Manne Rautavaaran isku 1.53.24
13. Putkonen Jarkko Koski TL 1.54.25
14. Saviranta Arto Nokia RR 1.55.51
15. Mujunen Paavo Uskelan Urhot 1.58.50
16. Mujunen Pekka Uskelan Urhot 2:06.32
17. Valtonen Heikki Halikko 2:46.10

Puolimarathon, miehet 40 (Halfmarathon, men 40):
1. Rosnell Seppo Nokia RR 1.23.17
2. Rouhiainen Martti Halikko 1.31.28
3. Nieminen Kari MuKi 1.31.53
4. Kivimäki Erkki Loimaan Leisku 1.32.32
5. Hellberg Timo Uskelan Urhot 1.35.23
6. Mäkelä Kai Boch turvajärjestelmät 1.41.03
7. Mattas Kalle Uusikaupunki 1.46.28
8. Kekola Kimmo JuMi 1.53.35
9. Lehtinen Kari 1.53.40
10. Hangas Jouko Kosken Kaiku 1.56.29
11. Intovuori Rauno Ellun elmot 2:05.02
12. Virtanen Heikki 2:24.35

Puolimarathon, miehet 50 (Halfmarathon, men 50):
1. Leskinen Kauko FOA 1.41.48
2. Isberg Torolf Kemiö 1.47.24
3. Laine Antero 2:06.30
4. Kallio Jorma Leinovalu 2:11.05

Joukkueet (Teams):
1. Nokia Road Runners 4:16:00 (Mika Wetterstrand 1:19:00, Seppo Rosnell 1:23:17, Mari Kauri 1:33:43)
2. Uskelan Urhot 5:40:45 (Majunen Paavo 1:58:50, Pekka Majunen 2:06:32, Timo Hellberg 1:35:23)
3. Varalan maratoniklubi 5:58:05 (Tiina Aspelin 1:53:08, Eija Tohni 1:59:55, Helena Aronen 2:05:02)
Puolimarathon, naiset yleinen (Halfmarathon, women general):
1. Merenluoto Katja Raisio 1.53.40
2. Julin Katja Perniö 2:07.49
3. Lindfors Kristiina Turku 2:09.53

Puolimarathon, naiset 35 (Halfmarathon, women 35):
1. Kauri Mari NRR 1.33.43
2. Aspelin Tiina Varalan Maratonklubi 1.53.08
3. Rajalin Heli Uskelan Urhot 1.57.39
4. Tohni Eija Varalan Maratonklubi 1.59.55

Puolimarathon, naiset 40 (Halfmarathon, women 40):
1. Tuomisto Lea Oripään Vesa 1.47.01
2. Aronen Helena Varalan Maratonklubi 2:05.02
3. Kujanpää Raija 2:07.49
4. Kekäläinen Kaarina Varalan Maratonklubi 2:10.20
5. Kemiläinen Tuovi Lohjan Ratsastajat 2:13.12

Puolimarathon, naiset 50 (Halfmarathon, women 50):
1. Lausjärvi Arja Virkkala 2:05.36
2. Mäkinen Airi Salon Samoojat 2:11.05




TULOKSET II SALON PIKKUJOULUJUOKSU 30.11. 2003:
lähtö
Startti/Start
Pikkujoulujuoksun lähtöviivalle ilmestyi ilahduttavasti 55 juoksijaa (joista 12 naista), jotka saivat juosta urakkansa pilvisessä, mutta poutaisessa säässä. Lämpöä oli ilmassa mukavasti 3-4 astetta eikä lumesta ollut tietoakaan! Reitti suuntautui ensi kertaa urheilutalolta Vuohensaaren virkistysalueelle ja takaisin. Miesten sarjaa hallitsi aktiiviaikanaan radalla 10 km alle 31 minuuttiin pyyhkäissyt, 37-vuotias Muurlan Kiriä edustava JARI TOMPPO, joka jätti toisena maaliin saapuneen PASI SEISTOn 15 sekunnin päähän. Jari: "reitti oli tasaisenakin raskas, oli ikävystyttävää juosta pitkää Vuohensaaren suoraa yksinään. Lisäksi meno tuntui melko tukkoiselta, voi olla että on flunssa alkamassa" mies tuskaili maalissa.

Naisten sarjaa emännöinyt, ahkerasti SMC:n tapahtumiin osallistuva SARI KOIVU (Turun Weikot), joka ehätti ennen toiseksi sijoittunutta, Suomusjärven Sisun RIITTA YNNILÄä puolisen minuuttia ennen maaliin. Sari: "juoksukeli oli todella mukava vuodenaikaan nähden, lämmin ja sula, eikä reitissäkään ollut moitteen sijaa. Hienoa, että joku jaksaa järjestää näitä juoksutapahtumia, esim. Turusta ei löydy tähän vuodenaikaan mitään vastaavaa." kiitteli Sari järjestävää seuraa Salo Marathon Clubia ja lisäsi vielä: "ainoa asia mihin petyin, oli oma aikani: reitti olisi pitänyt kyllä näissä oloissa selvittää alle 40 minuutin!"
MIEHET 10,5 km

1. Tomppo Jari Muki 37.56
2. Seisto Pasi Salo 38.11
3. Virta Jussi Forssan Salama 39.13
4. Mikkola Mauri VsVu 39.18
5. Granqvist Johnny Närpiö Kraft 39.20
6. Siuvatti Ari Muki 39.42
7. Söderholm Kari Sjundeå 39.50
8. Leppänen Pekka Mellilä 39.54
9. Lietzen Petri Muki 40.08
10. Seppänen Olli FU-47 40.50
11. Rosnell Seppo Nokia RR 41.09
12. Kevin Magnus Eif 41.14
13. Kauri Roni SMC 42.42
14. Laaksonen Arto Lahden Ahkera 43.34
15. Heikkonen Rami FU-47 43.50
16. Karro Markku Muki 44.11
17. Myrberg Kalle Åifk 45.16
18. Perkola Pentti Huittinen 45.30
19. Tuoriniemi Aimo Espoo 45.41
20. Eskelinen Ville Nokia RR 46.06
21. Mäkinen Marko Halikko 46.11
22. Päivinen Ari Karjalohja 46.27
23. Aalto jouni Sakari Turku 46.33
24. Tiiri Jorma 46.59
25. Salakka Matti j. Turku 47.08
26. Peltomaa Timo Häjyt 48.30
27. Mäkirinne Mika Salo 49.06
28. Rantanen Hannu VsVu 49.50
29. Laakso Aulis St. Laurentius 49.59
30. Lindström Ilkka Kiskon VPK 50.58
31. Salmio Antti Nokia RR 52.03
32. Tamminen Esko PsVu 52.26
33. Hatonen Tenho Muki 53.56
34. Elovaara Harri Muki 53.57
35. Nevala Tuomo Salo 53.59
36. Mäenpää Juha Raisio 55.30
37. Palokangas Paavo VsVu 56.12
38. Parkkola Reijo Valpas 56.42
39. Fredriksson Leif Lohja 56.53
40. Engerg Juhani Kaarinan Finlandiahiihtäjät 58.26
41. Hemanus Seppo Turku 59.29
42. Saukkonen Kalevi VSVu 60.29
43. Peltonen Kari VsVu 61.12

NAISET 10,5 km

1. Koivu Sari Turun Veikot 43.36
2. Ynnilä Riitta Susi 44.07
3. Lehto Päivi 44.47
4. Rantala-Sorsa Eija PePe 46.28
5. Kauri Mari NRR 46.58
6. Riikonen Sirkku Uskelan Urhot 49.05
7. Hannula Päivi VsVu 50.49
8. Huhtala Sini Alastaron urheilijat 51.5
9. Laakso Sirkka Hämeenlinnan Tarmo 54.09
10. Pöllänen Pirjo VsVu 55.53
11. Niinivirta Pirjo Perniö 58.26
12. Karttunen Tuula Turun Valpas 64.23

Sari Koivu
Sari Koivu vauhdissa
puolimatkassa
Miesten sarjan voittaja JARI TOMPPO oli repäissyt jo puolimatkassa eroa takana tuleviin....

TULOKSET II SALON UUDENVUODENJUOKSU 31.12. 2003:
Lähtö on tapahtunut!
Järjestyksessään toisen Salon Uudenvuodenjuoksun lähtöviivalle asettui 40 mies- ja 15 naisjuoksijaa, joita suosi leudon juoksusään lisäksi ympärillä paukkuneet uudenvuodenpaukut! Miesten sarjaa hallitsi juoksuradoiltakin Tuttu, Turun Veikkojen JUKKA SAVONHEIMO, joka jätti Aspocombin Teppo Jalosta reilun minuutin.

Naisissa kiireisin oli Ekenäs If:n suunnistajatar SAARA FORSSTRÖM, joka ehti maaliin reilu 4 minuuttia ennen Riitta Ynnilää.

MIEHET 10 KM:
1) Jukka Savonheimo Turun Veikot 36:26
2) Teppo Jalonen Aspocomp 37:43
3) Jari Tomppo Muki 37:56
4) Sakari Parttimaa Susi 38:10
5) Mika Mannervesi Paimion rasti 39:44
6) Petri Lietzen Muki 41:16
7) Seppo Rosnell NRR 42:13
8) Roni Kauri SMC 42:25
9) Magnus Kevin Eif 42:41
10) Rami Heikkonen Fu-47 42:51
11) Rauno Ekman VSVU 43:31
12) Harri Elovaara Muki 43:31
13) Mika Mäkirinne Salo 43:53
14) Markku Karro Kiri 44:53
15) Ville Eskelinen NRR 45:06
16) Timo Hellberg Kirjakkalan Alku 45:53
17) Matti Laine Muki 47:32
18) Simo Järvelä Medivire 48:10
19) Kari Raatikainen Loss 48:11
20) Jari Vendelin Susi 48:35
21) Pauli Juhan Kurppa Salon Viesti 49:19
22) Arto Saviranta NRR 49:57
23) Hannu Rantanen VsVu 50:46
24) Timo Peltomaa Häjyt 51:10
25) Jere Vainionpää Salpa 51:27
26) Marko Jaatinen Muvi 52:07
27) Ilkka Lindström Kiskon VPK 52:27
28) Juha Hilanne NRR 53:01
29) Jarmo Heino NRR 53:37
30) Pauli Rekilä NRR 53:37
31) Tenho Hätönen Muki 54:11
32) Vesa Valkonen Turun ammatti-instituutti 54:21
33) Paavo Palokangas VsVu 55:55
34) Mauri Fiiholm Kaarina 56:00
35) Tero Kokko Muki 57:02
36) Juhani Enberg Kaarinan Finlandiahiihtäjät 59:23
37) Kauko Yrttiranta Salpa 60:58
38) Kari Nykänen Salpa 60:59
39) Jorma Kallio Leinovalu Oy 69:32
40) Krister Weurlander Siuntio dnf

NAISET 10 KM:
1) Saara Forsström Ekenäs IF 41:35
2) Riitta Ynnilä Susi 45:38
3) Paula Raatikainen Uskelan Urhot 47:10
4) Eija Rantala-Sorsa PePe 47:35
5) Mari Kauri NRR 48:33
6) Sirkku Riikonen Uskelan urhot 49:51
7) Päivi Hannula VsVu 50:36
8) Kristiina Lindfors Turku 53:16
9) Pirjo Kivioja Salon Vilpas 53:45
10) Satu Jaatinen Muvi 53:57
11) Teija Toivonen Muki 54:39
12) Tuija Lehtonen Liedon luja 58:12
13) Seija Piispanen Vsvu 58:12
14) Airi Mäkinen Salon Samoojat 61:10
15) Pirkko Ketto Turun Veikot dnf

SMC:n puheenjohtaja Anderson Mwegerano (oik.) oli tyytyväinen runsaaseen osallistujajoukkoon. Urho Into (vas.) toimi lähtölaukauksen laukaisijana!
Parrtimaa ja Tomppo
Matkalla 18 Sakari Parttimaa ja 24 Jari Tomppo.