Salo Marathon Club

edit-06 TULOKSET / RESULTS Salon Sillat Summer Edition 27.8.2017

LAPSET/CHILDREN 3-4v.: 100m
1) 133 Linda Friberg, Halikko, 0:31.8 2) 131 Alice Lundström, Vilpas, 0:33.2 3) 122 Johanna Lasorla, Perniö, 0:35.3 4) 118 Kalle Haahti, Paimion Urheilijat, 0:47.6 5) 127 Eerika Lasorla, Perniö, 1:05.0

LAPSET/CHILDREN 5-6v.: 200m
1) 125 Lars Falkstedt, Salo, 1:08.7

LAPSET/CHILDREN 7-8v.: 400m
1) 130 Alvin Lundström, Vilpas, 1:27.7 2) 134 Stefan Friberg, Halikko, 1:28.5 3) 120 Aleksandra Lasorla, Perniö, 1:41.4 4) 124 Lova Sandberg, ÅIFK friidrott, 1:45.4

LAPSET/CHILDREN 9-10v.: 800m
1) 123 Melvin Sandberg, ÅIFK friidrott, 2:56.9 2) 135 Eero Bouzanis, Halikko, 3:03.0 3) 129 Anton Lundström, Vilpas, 3:14.1 4) 132 Nessa Rannikko, Vilpas, 3:17.0 5) 119 Kseniia Lasorla, Perniö, 3:32.0

LAPSET/CHILDREN 11-12v.: 800m
1) 126 Lauri Kauppi, Halikko, 2:56.5 2) 128 Aatos Kallio, KiKi, 3:59.9

JUOKSU/RUNNING: TYTÖT/GIRLS alle 18v/U18 10 km
1) 168 Kseniia Lasorla, Perniö, 1:16:28.6

JUOKSU/RUNNING: MIEHET/MEN 10 km
1) 172 Teemu Planting, Pakilan Visa, 35:33.9 2) 158 Ville Haahti, Paimion Urheilijat, 40:27.5 3) 176 Augusti Kankare, Turku, 41:43.1 4) 177 Henrik Hurtig, Lokomotiv Bäckin UF, 45:24.0 5) 175 Markku Lindsten, Salo, 46:07.3

JUOKSU/RUNNING: NAISET/WOMEN 10 km
1) 173 Elli Mansikkaniemi, Turku, 43:46.9 2) 170 Eeva Viljamaa, Halikko, 53:16.3 3) 169 Nadezhda Lasorla, Perniö, 57:21.0 4) 174 Anna Lehtinen, Salo, 1:01:27.5

KUNTOSARJA/Fan Run/Walk Category: 6,6 km
1) 80 Altti Järvenpää, KiKi, 30:02.9 2) 92 Timo Peltomaa,  Karjaan Ura, 35:36.5 3) 93 Pauli Arbelius, Turenki, 43:16.9 4) 94 Liisa Arbelius, Turenki, 43:18.0 5) 90 Hannu Vuorinen, Tammela, 45:06.6 6) 91 Anne Rauhala, Salo, 48:35.4 7) 87 Veikko Karttunen, Kuopio, 56:02.0 8) 88 Tuula Karttunen, Turun Valpas, 1:04:20.5 9) 86 Usko Lind, Nurmijärvi, 1:04:21.4 10) 89 Jarmo Harju, Turun Valpas, 1:08:59.3

 

ssse1
3-4v. matkalla maaliin!

ssse2
9-10v. 800m sarjan lähtö

ssse3
Nuorten ja aikuisten 6,6 ja 10km sarjojen lähtö

ssse4
Miesten 10km:n voittaja Teemu Planting maaliin kannoillaan Kuntosarjan kakkonen Timo Peltomaa

ssse5
Naisten 10km:n sarjan voittaja Elli Mansikkamäki maaliin

ssse6
Miesten 10km:n palkintojen jako

ssse7
Naisten 10km:n palkintojen jako

ssse8
Ainoana alle 18v. tyttöjen sarjassa kilpaillut Kseniia Lasorla sai pokaalinsa